Jak mě T-Mobile hodil přes palubu

Úterý, 11. Říjen 2011, rubrika O mně

T-Mobile mi zrušil telefonní číslo, které jsem měl 12 let. A prý neexistuje šance jak ho obnovit. Jedině rok počkat, a pak si ho koupit zpět, jako “zlaté číslo” za 5.000,- Kč. Věřili byste tomu? Moje vlastní číslo, které má pod mým jménem už od minulého století uloženo sto lidí včetně několika bank, úřednic na finančním úřadě, zdravotní pojišťovně a čert ví kde ještě. Ale poslechněte si celý příběh, jak k tomu došlo.

Můj první telefon byl Siemens C25. Koupil jsem si ho v Twist sadě v roce 1999, v době, kdy vlastnit utržené sluchátko nebyla vůbec samozřejmost. Byl jsem tenkrát z toho zázraku moderní techniky úplně unešený, sice jsme doma neměli pořádný signál sítě Paegas, ale to mi nemohlo moje nadšení zkazit. Protože tenkrát nebylo moc komu volat ani psát, tak jsem neutrácel žádné velké částky, a navíc rok poté spustil svoje služby Oskar, s nižšími cenami, a už tenkrát začala moje SIMkartová schizofrenie - používal jsem vždycky nejméně dvě SIM karty různých operátorů, někdy jsem se střídal v jednom telefonu (mladická hyperaktivita), jindy jsem u sebe nosil dva nebo i tři telefony (stařecká “co kdyby se někdy hodilo”).

Stařičký Siemens C25 je samozřejmě dávno na věčnosti, ale ta prapůvodní SIM karta, ještě s logem Paegas, mě doprovází dodnes. A donedávna se těšila dobrému zdraví. Jenže jsem z ní prakticky nevolal. Naposled jsem ji dobil loni v srpnu, těmi minimálními 200 korunami, a od té doby tam pořád nějaký kredit byl. V červenci mi T-Mobile poslal SMSku, že se blíží konec platnosti mého kreditu, ať si dobiji další. Mávl jsem nad tím rukou. O pár dnů později mi přišla další SMSka, že platnost mého kreditu skončila, a pokud si nedobiji další kredit do 14 dnů, tak mi zruší číslo.

Říkal jsem si že blafují. Od někoho jsem dřív slyšel, že taky dlouho nenabíjel a už chtěl Twist kartu zahodit, ale pak mu z T-Mobile volali, že když si nabije, tak mu přidají dalších 100% jako dárek zdarma. Tak jsem si řekl, že taky vyčkám, jestli z nich něco nekápne. Anebo i kdyby nedali žádný bonus, tak aspoň vyzkouším, co se bude dít dál. Ale nedělo se nic. Z toho čísla už nešlo volat ani SMSkovat, ale jinak SMSky ten telefon přijímal normálně a volat se na něj taky dalo. Takže pro mě žádná změna, protože jsem z něj stejně nevolal ani předtím.

Čas plynul, a najednou, zhruba po dvou měsících, jsem si najednou všiml, že ten zmiňovaný telefon nemá signál. Nejdřív mě napadlo, že T-Mobilu spadla síť, ale pak se ukázalo, že se to týká jen mého telefonu, a tak mi bylo jasné, že to je další krok. Inu zavolal jsem na infolinku, a říkám, že jsem si nedobil rok kredit, a že teď se to číslo jeví jako neaktivní, tak bych ho chtěl znovu aktivovat, abych si ho mohl dobít. A prý to nejde. Nevěřil jsem tomu, tak jsem zašel na značkovou prodejnu, a tam mi bylo řečeno to samé - nejde to, to číslo se i jim v jejich systémech jeví, jako by neexistovalo, takže i kdyby chtěli, tak ho nemohou aktivovat, protože prostě z jejich úhlu pohledu neexistuje.

A tím vlastně končí celý příběh. Moc mi o to číslo nešlo, udržoval jsem ho při životě vlastně jen z nostalgie a pro případ, že by se chtěl ozvat někdo ze starých známých, se kterými už nejsem v kontaktu, a proto neznají moje nové telefonní číslo. A vlastně mě obtěžovalo pořád dobíjet ten telefon, ve kterém ta SIM karta byla. Tak jsem si s operátorem zahrál hru, kdo má pevnější nervy… a jak to dopadlo už teď víte. Ale plyne z toho poučení: pokud máte svoje telefonní číslo rádi, tak neberte na lehkou váhu žádnou výhrůžku, kterou vám operátor pošle, protože nikdy nevíte, jestli to nemyslí vážně, a jestli už to není výhrůžka poslední.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Nevinný Troy Davis
Následující článek: Jak poznat že manažer je vůl

Přečti si také další články:

Komentář ke článku “Jak mě T-Mobile hodil přes palubu”

  1. jerrymungo napsal:

    Hezké, monopol mobilních operátorů se projevuje i takto. Nakonec, nevidím důvod, aby to číslo zůstalo jaksi na věčné časy majiteli. Nezdá se mi, že se počká a pak se přidělí někomu jinému. Může se to stát, protože ani počet čísel není neomezený a při způsobu, jakým operátoři hazardují se Sim kartami a rozdávají je zdarma, to tak brzo bude. Nejvyšší čas, aby přišla nějaká dravá a nezávislá konkurence.

Napiš, co si o tom myslíš: