Všichni realitní makléři jsou lháři

Pátek, 26. Srpen 2011, rubrika Nezařazené

Měl jsem pocit, že jsem tady už psal o tom, že všichni realitní agenti, do jednoho, jsou lháři a podvodníci, ale teď to nemůžu najít, takže jsem se to asi jen chystal napsat. Už nějakou dobu přemýšlíme nad koupí domku. Ne nějak intenzivně, spíš namátkově, takže čas od času prohlédneme inzeráty a čas od času si jdeme nějaký dům prohlédnout. Je to smutné, ale ještě se mi nestalo, že by realitní agent mluvil pravdu, celou pravdu a nic než pravdu. Vážně nikdy.

Prostě zatím vždycky mi v něčem lhali, ať už to byla závažná okolnost anebo nedůležitá prkotina, ať už to byl zjevný úmysl anebo možná i pouhá neznalost, neschopnost či lenost ověřit si informace. Až jsem pojal podezření, že to je takový sport realitníků. Každý inzerát musí obsahovat aspoň jednu aspoň malou lež, jinak by to nebyl správný realitní inzerát. A při osobním setkání je potřeba každému klientovi říct aspoň jednu malou lež do očí, i kdyby o nic nešlo, tréning je tréning.

Teď jsem se byl po dlouhé době podívat na další domek. Když z fotek poznám, kde to je, jezdím se tam radši podívat sám, protože už jsem na lži realitních agentů alergický. Přijedu tam, a jaká náhoda, do domku zrovna přichází starší paní, odemyká dveře. Tak jí říkám:

   ”Dobrý den, to je ale náhoda, já jsem se přišel podívat…”
   ”Nepustím vás dovnitř!”
   ”Pardon, o to bych si ani nedovolil požádat, chtěl jsem se spíš jen zeptat jak se tady žije, jaké jsou stropy, jestli se dá jednoduše udělat podkroví…”
   ”Nepustím vás dovnitř. Do 5. září tady bydlím a do té doby dovnitř nikoho nepustím, pak se odstěhuju a realitní kancelář Xxxx začne dělat prohlídky, tak si zavolejte tam. Na shledanou.”

Jaká je pointa příběhu? Že v inzerátu bylo napsáno, že nastěhování je možné 19. srpna. Naprosto zbytečná a nutně prokouknutelná lež, která ale způsobí, že moje důvěra k agentovi klesne na nulu.

Nechápu jestli to tam napsal z neschopnosti? Nebo proto že měl chorobomyslný pocit, že kdyby napsal pravdivé datum, tak by mohl přijít o potenciální nedočkavé kupce, a myslí si že když trošku zalže a přiláká je, tak už je pak ukecá aby ty dva týdny vydrželi? Nebo prostě ze sportu?

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Opravdové safari konečně v ČR
Následující článek: Prázdná obálka od Vodafonu

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: