Ohlédnutí za Lubošem Lacinou

Pátek, 22. Duben 2011, rubrika Nezařazené

Objevil jsem tady článek, který jsem začal psát před půl rokem, ale tenkrát jsem ho nedokončil, takže jsem jeho zveřejnění odložil, a málem upadl v zapomnění. Teď ho čtu a říkám si, že to je možná škoda. Tak tady je:

Dneska ráno jsem přišel do kanceláře, a ještě než jsem si sundal bundu, kolega mi hlásil: “Lacina dostal pět let.” “Kdo?” říkám? Asi bych měl víc sledovat noviny, abych byl trochu v obraze, Lacina je přece ten známý pirát z D1.

Bohužel jsem se neudržel a klikl jsem na diskuzi pod článkem (”bohužel”, protože jsem si už tisíckrát předsevzal, že ty bludné výkřiky duševně chorých lidí nebudu už nikdy číst). Jak se dalo čekat, co čtenář, to názor, a jak se taky dalo čekat, od extrému od extrému (”chudák, za vteřinu vzteku tolik let kriminálu” versus “tak málo, vrahovi, měl dostat doživotí, ale spoluvězni si ho podají”).

No a říkám si, když už tady mám ten blog a nikdo jiný sem nepíše, tak svůj názor napíšu sem. Na dálnicích i jiných silnicích jsem strávil kus svého života, takže k vyřčení názoru cítím nejpovolanější (stejně jako všichni soudci v diskuzích na zpravodajských webech).

Předně, já si nemyslím, že ten člověk chtěl do těch lidí vrazit. Zdá se mi že na tom videu je stín jeho auta už trochu víc v předu než stín toho vytlačeného auta, takže myslím že spíš je zavadil svým zadním blatníkem do jejich předního blatníku. Řekl bych že se chtěl pomstít tím že je poleká, tím že před nimi udělá myšku. A prostě neodhadl vzdálenost. Nešika.

Tím se nám jeho problém rozkládá na dvě části. Jednak - jezdí jako blázen a neumí ovládat svoje auto. Nemá odhad, kde končí jeho auto, nemá odhad kolik času potřebuje na to aby předjel pomaleji jedoucí auto. Je to dospělý člověk, ale dodneška se to nenaučil? Z toho mi vychází, že na řízení aut prostě nemá vlohy. Myslím, že takoví lidé na silnice prostě nepatří. Nevím proč by mu měli ten řidičák vracet za 7 let? Když se nenaučil řídit do dneška, tak za 7 let už se to nenaučí. Tentokrát při těch dvou lidech stáli všichni svatí a snad i celé peklo se modlilo k Luciferovi, takže se jim nic nestalo. Ale co když příště trefí mě? Za mě se určitě žádní svatí modlit nebudou. Pokud má mít řidičák, tak jen na Babetu, ta jede tak pomalu a má tak malou průraznost, že nejsou potřeba žádné řidičské vlohy a přesto je jen minimální riziko, že někomu ublíží.

Druhá věc je, že ten chudák se tak strašně rozčílil jenom proto, že musel na pár vteřin sundat nohu z plynu. Pár podobně postižených lidí znám a je mi jich líto.

Tímto původní fragment článku končí. Nevím už jistě, co mělo následovat, ale řekl bych že jsem asi chtěl napsat něco jako že stát by nás před nimi měl chránit. Zavřít je na nějakou dobu do blázince, kde nemůžou nikomu ublížit, intenzivně léčit, a po propuštění jim naordinovat doživotní ambulantní psychiatrickou léčbu. Zavřít toho člověka na pár let do basy a pak ho vypustit zpět mezi nás podle mě nic neřeší.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Firma Machala s.r.o. Svitavy aneb Inženýrka Kačanová
Následující článek: Opravdové safari konečně v ČR

Přečti si také další články:

Komentář ke článku “Ohlédnutí za Lubošem Lacinou”

  1. jerrymungo napsal:

    Opravdu škoda nedokončeného článku. Takový pirát silnic je stejný darebák, jako třeba vrah, jen místo nože má silné auto. A ve chvíli vzteku můžu někoho propíchnout, ale dostanu k odsezení třikrát tolik.

Napiš, co si o tom myslíš: