Firma Machala s.r.o. Svitavy aneb Inženýrka Kačanová

Pátek, 15. Duben 2011, rubrika Nezařazené

Už je tomu pěkných pár let, co jsem poprvé slyšel MP3 záznam telefonátu paní magistry inženýrky Kačenové na zákaznickou linku jakési zásilkové firmy. Myslím že to tenkrát bylo ještě na škole, na kolejích, a pouštěli jsme si to se spolubydlícími pořád dokola. Nebo to bylo v prvním zaměstnání a pouštěli jsme si to s kolegy? Už nevím, v každém případě jsme se tenkrát váleli smíchy po zemi. Dneska se to dá najít na YouTube, tady to je:

Tenkrát jsem si říkal, že takhle pitomá ženská je snad jen jedna v Evropě. Ovšem to, co jsem se dozvěděl teď, to dodává celé historce s paní Kačenovou další rozměr…

Ta paní se v tom záznamu vytahuje mimo jiné tím, že vyhrála “v republice”, firma Machala s.r.o. Svitavy, ze 300 telefonátů vyhrála právě ona, byly tam tři manželské páry, dostala ovčí deku, a tak dále, však si to poslechněte. Co se ale nestalo, uplynulo pár let, a mně zvoní telefon, neznámé číslo, zvednu to, a paní na druhém konci drátu se představila jako Firma Machala s.r.o. Svitavy!. Okamžitě mi to zazvonilo v uších a vzpomněl jsem si na dementní paní Kačenovou.

Nejdřív mě napadlo, že si ze mě někdo dělá srandu, ale paní byla velmi slušná, zeptala se jestli se mě může minutu zdržet, položila mi snad tři otázky, nepamatuji si už jak konkrétně ty otázky zněly, ale bylo to něco ve stylu “Nakupujete v hypermarketech?” “Ano”, “Záleží vám na ekologii?” “Ano”, “Jste muž nebo žena?” “Muž” “Děkujeme za účast v průzkumu, za odměnu vás dáme do slosování a pokud vyhrajete, zavoláme vám znovu. Na shledanou.” “Na shledanou.”

Toto se událo myslím asitak před třemi měsíci. Pustil jsem to z hlavy, nenapadlo mě hledat v tom souvislost s výhrou paní Kačenové. Ovšem před pár dny mi opět zazvonil telefon s neznámým číslem, a opět to byla firma Machala s.r.o. Svitavy, a paní mi s nadšením ve hlase oznámila, že jsem vyhrál, že od nich zdarma dostanu jakési ovčí deky v hodnotě snad 10 tisíc. A co na to říkám, jestli mám radost. Ovšem má to podmínku, až mi slavnostně přijedou výhru předat, musím na tu příležitost pozvat k sobě domů 6 lidí. V tu chvíli mi došlo o co jde. Mám pro ně organizovat předváděcí akci, kde budou hučet do mých přátel aby si koupili předraženou deku jenom proto, abych já dostal zadarmo něco o co nestojím (mám peřinu z dutého vlákna za tisícovku a spí se mi pod ní výborně). To bych se musel hanbou propadnout do Západního Německa!

A pak mi došlo, jak to bylo s tou výhrou paní Kačenové… úplně stejně! Ta slepice nepochopila, že ji chtěli zneužít, takže jim s radostí předhodila šest svých přátel, aby do nich Machalovci ze Svitav mohli natlačit ty svoje manipulativní polopravdy a lži o ovčích dekách, a dost možná si některý z těch nebožáků tu deku za ty bláznivé peníze koupil. A ta Kačena se s tím ještě na potkání každému chlubí :-)

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Rozdíl got vs. gotten
Následující článek: Ohlédnutí za Lubošem Lacinou

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: