Nekupujte si televizi do ložnice

Středa, 7. Duben 2010, rubrika Nezařazené

Posledních pár let jsem byl hrdý na to, že jsme doma neměli metrovou plazmu. O lidech, kteří ji měli, jsem si vždycky myslel, že podlehli konzumnímu způsobu života a kupují si věci, které nepotřebují, aby udělali dojem na lidi, kteří je nemají rádi (nevím už kdo tuhle myšlenku vyslovil, ale líbí se mi). Přece v televizi nevysílají nic než reklamy, tak proč utrácet peníze za to, že ty reklamy budu mít větší, ne? To za ty peníze pojedu radši na dovolenou!

Jenže čas od času člověka napadlo, že by bylo fajn mít něco velkého na promítání fotek, taky pustit si občas nějaký film není špatné, navíc jediná televize byla v obýváků a někdy se stalo, že v ní byl nějaký koukatelný pořad, u kterého by se dalo dobře usínat. A taky taková televize je určitě technická hračka, má spoustu konektorů, spoustu čudlíků.

Prostě se okolo nás rojila spousta chabých pro koupi toho pekelného stroje, jenže když se to sečetlo, tak z toho vyšlo že je potřeba ten symbol luxusu koupit. Vybíral jsem dlouho a pečlivě, jako vždycky všechno, a po nějaké době se nám v ložnici naproti posteli objevila metrová plazma. Ona tedy popravdě řečeno nemá metr ale jen 94 centimetrů, a není to plazma ale LCD, ale jako důkaz že patříme mezi společenskou smetánku to snad stačí (je to mimochodem LG 37LH3000).

Teď odbočím. Čas od času se někde objeví článek, že by v ložnici neměly být televize a počítače, protože to ničí tok pozitivní energie Fenk-Čurej nebo tak nějak, takže se pak dobře nevyspíte. Jindy se zas objeví článek, že by v ložnici neměla být televize, protože zírání na obrazovku vám to zničí sexuální život. Z těchto článku (které mimochodem vždycky začínají slovy: “Britští vědci zjistili”, všimli jste si?) jsem neměl strach. Ale jeden negativní vliv jsem nedomyslel.

Hrozně mě z toho totiž bolí za krkem. I když pořád platí, že v televizi není nic na co by se dalo dívat, přecejenom to člověk čas od času zapne. Odhaduji, že se teď z postele dívám na televizi tak půl hodiny denně, a můžu vám říct že to bohatě stačí na to, abych měl tak nějak ztuhlý krk. V průběhu dne se nějak rozhýbe, ale jak si večer lehnu, tak hned cítím jak krk kříčí: “nééé, už zase?”

Takže moje rada: nekupujte si televizi do ložnice. Toky energie to možná nepřesměruje a o sex vás to možná neokrade, ale páteř prostě není stavěna na to, aby dlouhodobě byla v poloze “v půli zlomeno”.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Vyplatí se úrazové pojištění pro případ autohavárie?
Následující článek: Dobrosrdečný Vodafone

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: