Co to je za člověka ten Milan Kindl?

Pondělí, 12. Říjen 2009, rubrika Politika

Před chvíli jsem si přečetl článek o dalším podvodu lidí kolem plzeňské právnické fakulty http://www.novinky.cz/domaci/181383-stat-muze-kvuli-udajne-plzenske-pravni-mafii-prijit-v-arbitrazi-o-miliardu.html a ještě teď lapám po dechu.

Jak může člověk, který je proděkanem fakulty, který vlastní advokátní kancelář a zastupuje klienty, kteří mu důvěřují, jak může podvést svého klienta a okrást ho o stovky milionů? Jak se mu může ještě podívat do očí?

Chápu mentalitu kapsářů a jiných drobných zlodějíčků. Jsou to primitivní tvorové, kteří nemají mozkovou kapacitu na to aby pochopili, co je špatné a co ne. Když někdo ukradne dekl z kanálu, tak bych mu sice nejradši usekl ruce, ale věřím, že on na tom nevidí nic špatného. To je jako motýli: sice nakladou housenky které člověku zničí úroku na zahrádce, ale člověk se za to na ně nemůže zlobit, protože to je prostě jejich způsob obživy a nic jiného neumí.

Chápu i mentalitu různých sviní-podnikatelů, kteří různými důmyslnými způsoby okrádají kde koho na potkání. Ti už sice mají dost mozkové kapacity na to, aby se vcítili do role poškozených, ale je jim to jedno. V přírodě jsou taky predátoři. Takový orel by se taky mohl živit hmyzem a zrním, ale proč by to dělal, když má možnost ulovit si kořist? Tak to prostě v přírodě funguje.

Ale opravdu nechápu mentalitu člověka, který dokáže spolupracovat na okradení svého klienta a pak se mu třeba ještě podívat do očí, a potom jít na univerzitu a přednášet mladé elitě národa a být jim vzorem. Jak je tohle možné, že někdo může mít takovou náturu?

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Síť Vodafone má výpadek
Následující článek: Vyplatí se úrazové pojištění pro případ autohavárie?

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: