Jaké je průměrné IQ čtenářů iDNES.cz a diskutérů v namějších diskusich

Čtvrtek, 2. Duben 2009, rubrika Politika

Je mi líto, že nemáme fungující vládu. Ne že by ta Topolánkova byla nějak skvělá, ale dost mě mrzí, že místo aby se pánové poslanci, kteří nás stojí každý měsíc dost peněz, místo aby pracovali na tom, abychom měli lepší zákony, tak stráví následující půlrok tím, že se budou dohadovat urážet, budou na sebe vytahovat špínu, budou dělat stovky tiskových prohlášení o tom že viníkem situace je druhá strana… Kdo si myslí, že toto je lepší stav, než když vláda funguje a pracuje, tak to je u mě, s odpuštěním, debil.

Za půl roku budou volby, pak snad bude nová vláda. Ta s největší pravděpodobností nechá současné reformy (stejně jako Fico nechal ty Dzurindovi, přestože vyhrál volby díky slibům že je zruší, ale dobře ví, že zrušit je by bylo to nejhorší, co by mohl pro ekonomiku udělat), no a reformu zdravotnictví a důchodů bude muset příští vláda udělat tak jako tak, takže vlastně je fuk kdo vyhraje. Čím dřív budeme mít normální vládu, čím dřív se začnou mocipáni věnovat tomu za co jsou placeni, tím líp.

Tak, po rozehřívacím úvodu se konečně dostanu k tomu, co mě vyprovokovalo k tomu, abych začal psát tento článek.

Musím přestat číst diskuze na iDNES.cz, nebo se zblázním. Ta neuvěřitelná koncentrace blbců, kteří se tam scházejí, mě totiž vždycky pozvedne hladinu deprese a zoufalství z toho, v jaké zemi to žiji.

Je zvláštní, že jsou lidé, kteří nechápou souvislosti, nedokáži si spojit A s B, nedokáží se podívat na věc trošku z jiného úhlu, než je jím předloženo. Každý má svoji modlu, ať už oranžovou nebo modrou, a co řekne to je svaté, a to pak ten náš tupec v diskuzi na iDNES.cz donekonečna omílá. A není schopný zapřemýšlet, že sice pomlouvá opačnou barvu za čin X, který udělala před Y lety, ale ta jeho barva udělala přesně totéž o dva roky dříve/později.

A všichni tito lidé, kteří ani neví, odkud se berou peníze ve státním rozpočtu, mají volební právo!

Je mi z toho skoro do breku. Když už u voleb sedí volební komise, tak by měla každého nejdřív přezkoušet z dějepisu, z matematiky a ze základů ekonomie, a pak ho teprve pustit k volbám. Pak by se teprve ukázalo, jestli národ chce mít levicovou vládu, nebo pravicovou. V současném systému se totiž u voleb ukáže jen to, čím je zhnuseno víc (respektive méně) lidí: jestli Paroubkem, anebo tím že před 20 lety někdo udělal privatizaci jinak než měl.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Jaký je rozdíl mezi letními a zimními pneumatikami aneb mám dvakrát do roka vyměněné auto (a vždycky za horší)
Následující článek: Jak se přepočítávaji příjmy ze zahraničí na koruny a jak se vrací přeplatky aneb Máme to ale výborné zákony

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: