Tak nám padla vláda anebo kdo jsou ti lidé co čtou idnes.cz?

Středa, 25. Březen 2009, rubrika Politika

Padla vláda. Je mi to líto, protože si nemyslím, že bychom v dohledné době dostali nějakou novou rozumnou vládu. Přesně řečeno, dost se bojím toho, že po předčasných volbách se dostane ke korytu Paroubek.

Než budu pokračovat, dovolte malou předmluvu. Na idnes.cz jsou pod jednotlivými články debaty, a pak jsou tam ankety. V debatách diskutují lidé, z nichž 90% procent jsou naprostí primitivové, kteří z poloviny fanaticky háží špínu na Topolánka, a z druhé poloviny fanaticky háží špínu na Paroubka. Přitom se obvykle vyjadřují tak, že jejich průměrné IQ bych odhadoval mezi 70 a 80 a kdyby to šlo, byl bych pro to, aby jim bylo odejmuto volební právo. Všem.

No a potom jsou na idnes.cz ankety, kde v drtivé většině vyhrává “ten správný” (tedy můj) názor. To většinou znamená, že hlasující jsou pro snížení přerozdělování peněz státem, tedy nechat peníze těm co si je zaslouží (vydělají) a ne jim je sebrat prostřednictvím daní a rozdat těm ostatním. Většina obvykle hlasuje pro takovou variantu, která by byla výhodnější pro vzdělanější lidi s vyššími příjmy. Z toho dedukuji, že většina hlasujících jsou asi právě ti vzdělanější s vyššími příjmy. Jako by to byli úplně jiní lidé než ti, co diskutují v tamějších diskuzích.

A teď se konečně dostanu k tomu, co mě dnes zarazilo. Dnes totiž s výsledkem ankety ani v nejmenším nemůžu souhlasit, což je opravdu výjimka.

Dnešní anketa zní: která strana udělala od posledních voleb do sněmovny nejvíc chyb. A aktuální stav je:
ČSSD … 4198
KDU-ČSL … 43
KSČM … 38
ODS … 1046
SZ … 275

Socialisté prý udělali nejvíc chyb. Já bych řekl že právě naopak. Socialisté jsou prolhaní herci, kteří ale umí hrát tak dobře, že jim to třetina národa žere. Bohužel je jim fuk, co bude s naším státem za 10 let, bez výčitek prodají naši budoucnost za to, že se teď dostanou k moci, a to je sice smutné, ale je to jejich program a podle mě to umí dělat dobře. Jakou udělali chybu ve své strategii? Já si na žádnou nemůžu vzpomenout, podle mě jdou tvrdě, přímo a bezchybně za svým (odporným) cílem.

Naproti tomu ODS má sice šlechetný program a Topol si zaslouží obdiv za to že má odvahu vzdát se sympatií voličů výměnou za naši růžovou budoucnost (což většina voličů bohužel nechápe a chápat nemůže a proto to ani neocení), jenže si myslím, že naprosto nezvládají ten mediální marketing, ve kterém socialisté perlí, a který je bohužel u voleb podstatný. Teď třeba mají ideální příležitost ukázat lidem, jak může ukázat stát řízený socialistickými populisty - Maďarsko. Jednou nohou ve státním bankrotu. Každý den by měl nějaký politik z ODS dávat rozhovor televizi, rádiu nebo novinám, a mezi řečí zmínit něco ve smyslu: “Paroubek slibuje, že zruší naše reformy, protože prý škodí lidem, a zavede sociálnější stát; podívejte se do Maďarska, jak to dopadlo, když vláda nedělala reformy a dělala jen sociální stát, to chcete, aby to u nás dopadlo taky tak? reformy jsou nezbytné, podívejte se, jak teď vzkvétá Slovensko, kde Dzurinda udělal všechny reformy a teď vládne Fico, který sice slíbil že nepříjemné reformy zruší a díky těmto slibům vyhrál volby, ale věděl že by bylo nerozumné je zrušit a tak nechal prakticky všechno tak jak to bylo, nedělá nic a jeho vláda a spolu s ní i všichni Slováci teď těží z toho, co udělala Dzurindova vláda

Netvrdím, že to je “pravda, celá pravda a nic než pravda“, ale myslím že to je “pravda a nic než pravda“, přičemž na některé nepodstatné detaily jsem samozřejmě “zapomněl”. Tohle je přesně způsob, jakým bojují o své voliče socialisté: podsouváním polopravd. A ODS mlčí a nereagují na to, což je snad ještě větší chyba než nechat Čunka ve vládě a Veseckou na státním zastupitelství.

No ale co, asi půjdu spát. Public Relations oddělení asi kvůli mě nevymění, tak proč se tady kvůli tomu stresuji. Takže už si dovolím jen heslo dne a dobrou noc :-)


Plnou parou vpřed,
nebo plnou Parou back?

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Ministerské výkony Michala Kocába aneb Chceš problém řešit, nebo o něm mluvit?
Následující článek: Jaký je rozdíl mezi letními a zimními pneumatikami aneb mám dvakrát do roka vyměněné auto (a vždycky za horší)

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: