Ministerské výkony Michala Kocába aneb Chceš problém řešit, nebo o něm mluvit?

Pátek, 27. Únor 2009, rubrika Politika

Když byla ministryní pro lidská práva paní Džamila Stehlíková, tak jsem si říkal, že ta paní asi žije v nějaké paralelní realitě, tak říkajíc, že má hlavu v oblacích. Teď když sleduji slova a činy pana ministra Kocába, tak si říkám, že ten má tu hlavu snad v hnoji.

Nechám stranou to, že místo sebe posílá tiskovou mluvčí obhlížet situaci, nechám stranou i to že slečna tisková mluvčí nenese sebemenší známky normálního slušného vychování, nemluvě o rozumu. V mlčení přejdu i fakt, že pan Kocáb jede do Chomutova, čímž zabije celý den, ale nemá čas se na čtvrthodinu zastavit na místním magistrátu a místo toho s paní primátorkou komunikuje přes média.

Ale co nemůžu přejít s mávnutím ruky je zpráva o situaci na Janově, kterou jeho ministerstvo zplodilo. Předem musím říct, že jsem ji nečetl, vše co o ní vím je z televizních zpráv, ale to mi bohužel stačilo na to, abych si udělal názor.

Možná že to škodolibí novináři schválně zkreslili, ale zdá se, že zpráva se věnuje hlavně tomu, kdo může za vznik celé té prekérní situace, a je to prý magistrát, který před 15 lety špatně privatizoval byty.

Proboha, k čemu je takovéhle zjištění? Chyby se stávají, to je normální, ale když máme nějaký problém, tak už je zbytečné zabývat se otázkou, jestli ho způsobila chyba magistrátu před patnácti lety nebo chyba ministerstva před dvaceti lety anebo chyba v Matrixu před deseti lety.

To že se ukáže prstem na viníka ještě nikdy žádný problém nevyřešilo. Nebo si snad někdo myslí že ano?

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Štěstí nebo smůla, že ČR má v krizi korunu?
Následující článek: Tak nám padla vláda anebo kdo jsou ti lidé co čtou idnes.cz?

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: