Zpráva týdne aneb sláva řezníkům

Úterý, 13. Leden 2009, rubrika Nezařazené

Byly doby, kdy jsem psával na svůj blog často, někdy i denně. Pak jsem toho skoro nechal, protože se mi přestalo dostávat času a možná jsem v tom přestal vidět smysl. Postupně jsem asi bohužel jsem přišel o tu hrstku pravidelných čtenářů, které jsem měl, a přišel jsem i o ambice stát se známým žurnalistou (v době největší slávy se o můj blog zajímala dokonce nějaká slečna či paní z jakéhosi časopisu o žurnalistech pro žurnalisty, o kterém jsem nikdy předtím a ani už nikdy po tom neslyšel).

Do nového roku jsem si řekl, že by byla škoda, kdyby můj blog zmizel v odpadišti dějin, a tak se budu snažit pokračovat aspoň v jedné oblasti, které jsem se dřív věnoval - komentování významných událostí. Chtěl bych jednou týdně vybrat událost týdne a popovídat o ní. Proč zrovna takto? Jednak proto, že můj mozek občas funguje tak, když zrovna funguje, že všechno vidí z jiného úhlu pohledu než ostatní. Možná je to projev zastydlé puberty a často je to otrava, ale občas si říkám že je škoda že se všichni dívají na zprávu jen z toho populárního úhlu pohledu a nesnaží se zamyslet se nad tím z opačné strany. Jindy se zase stává, že se všechny noviny do zblbnutí věnují pár ohraným písničkám, a přitom událost která by si zasloužila mnohem víc pozornosti proklouzne a skoro nikdo si jí nevšimne.

Takže pro mě nejzajímavější zpráva minulého týdne: Uzenáři chtějí skoncovat se superhypermarkety a budují vlastní sítě prodejen, protože už je nebaví, jak z nich superhyperšmelináři dřou kůži, jak tlačí na snižování cen, jak chtějí buřty klidně bez masa jen aby byly co nejlevnější. Na to se snad nedá říct nic jiného než haleluja!!!

Na téma “kvalita uzenářských specialit v českých obchodech” se toho napsalo už hodně a mám jakési deja-vu, že jsem o tom psal i já, ale i kdyby se popsala celá knihovna papíru tak to nemění nic na tom, že u nás v Albertovi se nedá koupit ani šunka, ačkoliv by člověk čekal, že to bude čisté maso na kterém se nedá nic zkazit.

Takže bravo milí řezníci a uzenáři, jděte do toho po hlavě a nenechte se odradit porodními bolestmi. Národ si určitě rád zvykne chodit pro maso do samostatného obchodu. Ale musíte dodržet to s čím se do toho pouštíte: že špekáčky budou opravdu z masa a ne z ropy, tak jako ty co dodáváte do těch superhyper.

Jak já se těším, až si zase opeču na ohni voňavý masový špekáček, tak jako zamlada!

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Co se to děje v tom Řecku?
Následující článek: Kalousek navrhuje odpočet DPH u aut a sníženou sazbu v restauracích

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: