To je dneska den

Pátek, 8. Srpen 2008, rubrika Auta a motorismus

Často slyším, že lidi kteří si koupí veliké auto typu Audi Q7, Mitsubishi Pajero nebo BMW X5, si tím prý léčí nějaké svoje komplexy, prý tím chtějí cosi komusi ukazovat. Mně je úplně jedno co kdo má a co chce ukazovat, ale jsou dny, kdy mám chuť si nějaký třítunový kolos koupit taky. Dneska byl jeden z takových dnů, kdy jsem se ve svém jednaapůltunovém autě bál. Čtyři auta mi dneska nedaly přednost, čtyřikrát chybělo málo k tomu, abych měl v nejlepším případě zmačkané plechy. Člověk asi má občas smůlu na blbce, a já si v takové dny říkám, jestli by nebylo lepší auto prodat a jezdit radši hromadnou dopravou, která je přece jen tak nějak bezpečnější.

Přijdu domů, otevřu noviny a padá mi čelist. 10 mrtvých, 100 raněných. Později to opravují na 6 mrtvých a desítky raněných, v tuto chvíli je aktuální stav 7 mrtvých a 70 raněných. Tak čím mám tedy jezdit? Autem ne, vlakem ne, těch nabouraných autobusů už taky bylo tolik… Nejlepší by bylo sedět doma a nevytahovat paty.

Kdysi jsem projížděl Vídní a byl jsem uchvácený z toho, že tam staví most nad dálnicí za plného provozu. Jel jsem v autě a nad hlavou mi z jeřábu visel obrovský kus betonu, budoucí část mostu, kterou právě usazovali na sloupy. Obdivoval jsem, jak jsou ti kluci rakouští šikovní - u nás se vždycky taková silnice na dlouhé měsíce zavře, tam to zvládají i za provozu. Teď vidím, že u nás už taky umíme nasouvat most nad železniční trať za plného provozu. Nebo neumíme? Možná je přece jen lepší tu silnici (železnici) zavřít. Objížďka je sice vždycky nepříjemná záležitost, ale určitě je příjemnější, než když na někoho ten most spadne.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Co se dá dělat na inline bruslích
Následující článek: Tak soutěž o národní knihovnu prý byla nezákonná

Přečti si také další články:

Komentář ke článku “To je dneska den”

  1. Mladý akcionář napsal:

    Pod tím mostem jsem jel vlakem snad 100x. Viděl jsem jak se s malým omezením “přestavovaly” Svinosvké mosty… kvůli dálnici. Docela mne vzalo, jak to dnes skončilo u Studénky.

Napiš, co si o tom myslíš: