Víte, že v Anglii je tenis vyhrazený snobům?

Neděle, 3. Srpen 2008, rubrika Nezařazené

Můj známý, angličan žijící v ČR, o kterém jsem se tady už párkrát zmínil, chodí na tenis a platí si trenéra. Překvapil mě, jak málo stojí pronájem trenéra na hodinu, bohužel si už nepamatuji přesně kolik, ale myslím že to bylo nějakých 150,- korun.

No a tento známý mi vyprávěl, jak se jednou při návštěvě doma v Anglii zmínil, že chodí na tenis a má soukromého učitele, a celá rodina málem spadla ze židlí. V Anglii se totiž hraje tenis na tom nejlepším trávníku a takový trávník není vůbec levný, a navíc se na něm nedá hrát 15 hodin denně, protože by se vydupal, a tak pronájem kurtu stojí obrovské peníze. A pochopitelně průměrný anglický trenér si řekne za hodinu mnohonásobek ceny českého trenéra. Takže rodina si pomyslela, že asi bratr, syn, synovec, vnuk a tak dále, tam kdesi na východě pohádkově zbohatl, když si může dovolit takový posh sport :-)

Vtipné mi taky přišlo, že Angličani nemají žádné slovo pro antuku. Ve slovníku jsem sice našel, že se antuka řekne clay, z důvěrného zdroje vím, že antuku jako takovou tam nikdo nezná a tak ani neví, že by se tomu mělo říkat clay. Angličani tady u nás tomu říkají prostě red sand :-)

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Nápad na podnikání: odvětrávané záchodové prkýnko
Následující článek: Od čeho jsou blinkry

Přečti si také další články:

Komentář ke článku “Víte, že v Anglii je tenis vyhrazený snobům?”

  1. mYrek napsal:

    To je blbost ze by anglicani neznali antuku, dyt French Open se hraje na antuce a to je jeden z Grand Slam turnaju… prece se anglicani divaji na televizi, ne?

Napiš, co si o tom myslíš: