Tak soutěž o národní knihovnu prý byla nezákonná

Pátek, 8. Srpen 2008, rubrika Politika

Fandím všemu novému, všemu modernímu. Skoro všemu. Kaplického chobotnice je jedna z těch novot, ze kterých vůbec nadšený nejsem. Kdyby si to postavil nějaký pracháč, tak nad tou odvahou uznale pokývám hlavou. Ale vůbec se mi nelíbí představa, že by na to měly padnout čtyři miliardy ze státního rozpočtu. Nemocnice padají doktorům a pacošům na hlavy, ale pro knihy se má stavět hypermoderní budova. Radši bych knihám postavil lehkou montovanou halu za pár milionů a za ušetřené miliardy bych opravil nemocnice.

Nelíbí se mi taky arogantní postoj pana Kaplického. Nemám rád namyšlené lidi, a tak nemám rád ani jeho. Vlastně se ani nedivím, že si tak padly do oka s Paroubkem, ten taky vychází z toho, že má vyšší moc. A Paroubka, jak známo, nemám ani trochu rád, a protože si z národní knihovny udělal předvolební téma, tak doufám, že tu chobotnici nepostaví.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: To je dneska den
Následující článek: Co to znamená “white lie” aneb dabing ničí filmy

Přečti si také další články:

Komentáře (2) ke článku “Tak soutěž o národní knihovnu prý byla nezákonná”

  1. jerrymungo napsal:

    Zlatá slova…

  2. admin napsal:

    Teď se tak dívám, že jsem chtěl napsat článek o tom, že v Bruselu taky mají pocit, že celá ta soutěž o projekt nějak smrdí, a vidím že jsem se o tom v článku úplně zapomněl zmínit :-) No co, stávají se horší věci na zemi, příště třeba udržím téma článku v hlavě po celou dobu psaní.

    Původně jsem chtěl napsat o tom, že na soutěži bylo cosi shnilého a museli si toho všimnout všichni, kdo se aspoň čas od času kouknou do novin. Třeba ten slavní sklad na knihy pod úrovní terénu, zadání na dvě miliardy ale vítězný projekt na čtyři, atd. Pokud Brusel stavbu zarazí, bude to snad první přínosné rozhodnutí, které tam odtud přijde.

Napiš, co si o tom myslíš: