Od čeho jsou blinkry

Pondělí, 4. Srpen 2008, rubrika Auta a motorismus

Už jsem o tom psal, ale opakování je prý matka moudrosti.

Auta mají blinkry. A nemají je na parádu ale proto, aby ten co jede za mnou věděl, co se chystám udělat. Jezdím autem prakticky denně a prakticky denně vidím, že někdo z ničeho nic začne brzdit, skoro zastaví, pak začne točit volantem a teprve zároveň s tím dá blinkr. Sakra lidi, to už se na ten blinkr můžete vykašlat úplně, to už je úplně zbytečné blikat, když už stejně ti za vámi vidí, že odbočujete.

Správné pořadí je:

 • nejdřív blinkr
 • pak začít brzdit
 • a pak točit volantem.

Člověk co jede za vámi už předem ví, jestli vás může předjet anebo má taky zabrzdit, třeba proto že pouštíte chodce.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Víte, že v Anglii je tenis vyhrazený snobům?
Následující článek: Co se dá dělat na inline bruslích

Přečti si také další články:

Komentáře (2) ke článku “Od čeho jsou blinkry”

 1. jerrymungo napsal:

  Zvláštní, já mám spíš šanci narazit na řidiče, kteří blinkry vůbec neuznávají a zablikat při předjíždění, nebo zahýbání jest pod jejich úroveň.

 2. admin napsal:

  Jo, tak lidí co se neobtěžují blikat při předjíždění, těch je mraky, ale ti mě nijak zvlášť nerozčilují. Když si jedu svým pruhem, někdo se ke mně přižene, mihne se kolem mě a zmizí v dáli, tak je mi jedno jestli bliká nebo ne, já tak jako tak pojedu svým pruhem a že on mě předjíždí se mě ve většině případů nijak netýká a je mi tedy jedno, jestli si u toho zpívá nebo bliká.

  Ale když se někdo přede mnou chová se nevypočitatelně a ani se neobtěžuje při tom blikat, tak to mi jdou na jazyk sprostá slova. Když musím bezdůvodně za někým zastavit a počkat až pochopím, co vlastně dělá, a přitom kdyby předem zablikal, tak bych mohl být dávno pryč, tak mě to fakt štve.

Napiš, co si o tom myslíš: