Bitka chuligánů u Ostravy: tak to má být

Pondělí, 18. Srpen 2008, rubrika Nezařazené

Na iDnes píšou, že se u Ostravy pobili ostravští fotbaloví fanoušci s brněnskou koalicí. Devadesát domácích, stopět hostů - 60 fanoušků 1.FC Brno a 45 fanoušků Slovan Bratislava. Sešli se kdesi na louce, dvě minuty se tloukli, pak se přátelsky rozešli. Ještě předtím domácí poradili hostům, jak se nejjednodušeji dostanou na stadion, kde si poté společně a v klidu vychutnali fotbal.

Moje srdce plesá. Mám z nich radost. A myslím že nejen já. Díky tomu, že si pro bitvu místo stadionu tentokrát vybrali louku v lůni přírody, jsme ušetřili miliony za policejní manévry, ostatní fanoušci fotbalu si mohli užít nerušený zápas, rváči si mohli dát pořádně do těla aniž jim v tom kdokoliv bránil… prostě vydělali na tom všichni. Takže jen tak dál!

Dřív jsem považoval fotbalové rowdies za tvory, které mají blíž ke zvířatům než k lidem. Jestli si ale tuto svoji zábavu dokáží takto organizovat, domluvit si přítomnost zdravotních sester, domluvit se na tom že se budou bít přesně dvě minuty, zorganizovat aby dvě stě lidí přijelo na jedno místo v jednu dobu a přitom se o tom nedozvěděl nikdo nepovolaný, tak to pak úplně mění můj pohled na věc. Před organizátory smekám a držím jím palce, ať se jim daří. Je to sice na můj vkus poněkud divný druh zábavy, ale co - je nás tady šest miliard, nemůže všechny lidi bavit zrovna to, co baví mě :-)

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Zlý sen - prohráli jsme další arbitráž
Následující článek: Mnoho vody proteklo řekou Hudson

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: