Ztratil jsem servisní knížku :-(

Čtvrtek, 17. Červenec 2008, rubrika Auta a motorismus

Tak to vypadá, že už je to definitivní. Ztratil jsem takzvanou palubní literaturu, neboli servisní knížku, návod k obsluze auta, seznam autorizovaných servisů a možná ještě cosi.

Vždycky jsem byl přesvědčený, že když se v bazarech prodávají auta “ve výborném stavu”, s podezřele málo najetými kilometry, a čistě náhodou bez servisní knížky, je to jasný důkaz toho, že auto má stočený tachometr a servisní knížku předchozí majitel zahodil, protože v ní byly důkazy, že auto má najeto mnohem víc. Nikdy jsem si nedovedl představit, že by servisní knížku mohl někdo ztratit omylem.

A teď se to asi stalo mně. Už dávno jsem ty šedivé desky se třemi brožurami uvnitř nevozil v kastlu u spolujezdce, tam kam původně patřily, protože se mi zdálo, že tam zbytečně zabírají místo. Takže nějakou dobu ta tlustá kniha jezdila v kufru, pak jsem se na cosi chtěl podívat, tak jsem si ji vzal domů a ležela na poličce v předsíni.

No a teď není ani v kufru, ani v předsíni, ani nikde jinde, kam mě zatím napadlo se podívat. Takže jsem se asi sám sobě stal důkazem, že se servisní knížka dá ztratit i neúmyslně. Ach jo :-(

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Pěkná historka na stojáka :-)
Následující článek: Jak rostoucí koruna ohrožuje hotely a dopravce

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: