Leoš Mareš se nám oženil aneb svatba roku

Neděle, 13. Červenec 2008, rubrika Nezařazené

Oženil se Leoš Mareš, jedna z mála celebrit, které rád poslouchám a na které se rád dívám, ač nejsem náctiletá školačka. Jako jeden z mála všech těch televizních gondíků mě totiž dokáže rozesmát. A taky obdivuji, že ještě pořád dělá Ranní show na Evropě 2, která ho kdysi vynesla mezi hvězdy. Teď už mezi hvězdami je a už dávno nemá zapotřebí vstávat každý den v pět ráno. Ale on to stejně dělá, asi ho to baví, a to bude ten rozdíl mezí ním a jeho kolegy, kteří to dělají proto, že musí splácet hypotéku.

Marešova svatba mi připoměla jinou svatbu, o které mi vyprávěla kamarádka. Ta historka se mi tak líbila, že osobně tuto svatbu považuji za svatbu roku, i když ženich i nevěsta byli úplně obyčejní neznámí lidé. Celý ten příběh, o který se chci podělit, se udál relativně nedávno, kdesi na Vysočině, a na začátku to vypadalo, že to nebude svatba ničím výjimečná.

Ale stalo se, že ženich trochu neodhadl, kolik vydrží alkoholu, a tak se už krátce po obědě vlastně přestal svojí vlastní svatby účastnit. To považovali někteří starší účastníci za neslýchané, a obzvlášť jeho novopečený tchán a tchýně to začali mírně dávat najevo. Ale stalo se něco ještě horšího, než samotné delírium: ženichovi kamarádi, rovněž intoxikovaní ethanolem, dostali výborný nápad - unést bezvládného ženicha.

I když únosy jsou poměrně běžnou součástní svatebních flámů, na nevěstiny rodiče to bylo trochu moc. Jedované poznámky na téma, co to vychovali za blbce, se změnily na hlučné hádky. Následoval neméně hlučný dialog nevěsty se svými rodiči, které se nelíbilo, že její čerstvý manžel je označován za debila, který se nejenom ožere jako zvíře na vlastní svatbě, ale ještě se v bezvědomí nechá unést.

No a potom už to šlo rychle, pohádali se všichni se všemi, svatebčané jeden po druhém bojiště opustili, a nakonec si i nevěsta zavolala taxíka a z vlastní svatby prchla i ona.

Příběh má ale happyend! Nevěsta cestou domů našla svého choťe, byť v dost nedůstojném stavu, ve škarpě u silnice. Zakřičela na taxikáře aby zastavil, společně novomanžela naložili, dojeli domů, vystřízlivěli, umyli se, převlékli, a jestli neumřeli, tak tam spolu spokojeně žijí dodnes :-)

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Američani si všimli, jak se bouříme kvůli poplatkům u doktora
Následující článek: Pěkná historka na stojáka :-)

Přečti si také další články:

Komentář ke článku “Leoš Mareš se nám oženil aneb svatba roku”

  1. mYrek napsal:

    Jak muzes napsat “na začátku to vypadalo, že to nebude svatba ničím výjimečná”? Kazda svatba je prece vyjimecna, dyt zeni se clovek jenom parkrat za zivot :-)

Napiš, co si o tom myslíš: