Dlouho jsem tu nebyl aneb důležité událostí posledních týdnů

Neděle, 1. Červen 2008, rubrika Nezařazené

Už jsem dlouho nic nenapsal. Ne že by nebylo o čem. Nebyl čas. A možná ještě víc než čas chyběla chuť koukat do počítače víc, než je nezbytně nutné, když je venku tak krásně. A protože mi myslí proběhlo pár témat, o kterých jsem chtěl napsat ale teď už nejsou aktuální, shrnu je do jednoho článku.

Nainstaloval jsem si nový Firefox 3, i když to ještě není finální verze a ještě má pár chybiček, které jistě ještě před oficiálním vydáním ti kluci ušatí vychytají. Ale už i takhle se kvalita mého serfování posunula o značný kousek dopředu :-)

Na idnes.cz byla anketa, jestli by lidi zavřeli řidiče ostravské tramvaje, ve které umřelo několik lidí, anebo by ho osvobodili. Drtivá většina dala hlas osvobození, včetně mě. Podle mě český trestní zákon chvílemi trochu zapomíná na to, že věznice čili “nápravná zařízení” jsou od toho, aby napravovaly zločince. Když někdo udělá chybu, tak to není zločinec. A nemusí to být zrovna mediální hvězda jako ostravský tramvaják. Nedávno mě nadzvedla ze židle reportáž Na vlastní oči o klukovi, který sedí na tři roky za to, že řídil auto ve kterém zemřel jeho bratr. Až bude čas, napíšu o tom celý článek, protože to myslím stojí za to. Celé mi to připadalo jako špatný vtip. Tomu klukovi se nadosmrti bude zdát o mrtvém bráchovi, a česká justice mu ještě “přilepší” třemi lety v kriminálu. Nechápu, co nebo kdo se tím má napravit.

Daniel Landa chce v Brně odehrát jakési představení. Městští zastupitelé jsou proti, protože před dvaceti lety hrál v kapele Orlík. Nejsem žádný Landův fanoušek ale myslím, že divadelní hry by se měly posuzovat podle toho jaké jsou, a ne podle toho co dělali jejich autoři před dvaceti lety. Doba kdy herci nesměli hrát kvůli svým názorům už tady jednou byla a nevím jak brněnští zastupitelé, ale já osobně jsem docela rád že už je pryč. Mimochodem, David Matásek alias Kendy z Básníků hrál v Orlíku taky, a nezdá se, že by to někomu vadilo.

Zprávy nejaktuálnější, které mi hýbou žlučí, jsou Chorvati, ale to už bude na samostatný článek.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Konečně jsem objevil náboženství
Následující článek: Kam asi letos pojedu na dovolenou? Do Chorvatska už ne!

Přečti si také další články:

Komentáře (2) ke článku “Dlouho jsem tu nebyl aneb důležité událostí posledních týdnů”

  1. jerrymungo napsal:

    No to je dost,že ses objevil, už jsem Tě vyhlížel…:-))

  2. admin napsal:

    No znáš to, ulice jsou plné holek v minisukních… kdo by seděl doma a ťukal něco do počítače? :-)

Napiš, co si o tom myslíš: