Konečně jsem objevil náboženství

Úterý, 27. Květen 2008, rubrika Nezařazené

Na světě je mnoho náboženství. Až do dneška jsem si z nich nemohl vybrat, ale dnes se mi otevřely očit. Dozvěděl jsem se totiž o FSM.

FSM, neboli Flying Spaghetti Monster čili Létající špagetové monstrum je skutečný stvořitel vesmíru, Země i života na Zemi. Kdepak Hospodin, Aláh nebo Aštar Šeran. Létající špagetové monstrum stvořilo vesmír a všechno v něm poté, co se trochu víc napilo, a intoxikace jeho organizmu během tvoření způsobila že má Země a život na ní poměrně dost vad. Pokud to náhodou ještě někomu nedošlo, tak Létající špagetové monstrum je rovněž skutečným otcem Ježíše Krista.

Piktogram létajícího špagetového monstra

Na tomto náboženství se mi líbí zejména fakt, že tam všechno dává pěkně logiku. Například, když Létající špagetové monstrum tvořilo svět, schválně stvořilo i důkazy potvrzující evoluční teorii, aby tím zmátlo vědce. A také, když vědci určují stáří kostí a podobných věcí metodou rozpadu atomů uhlíku, neviditelné Létající špagetové monstrum je při tom a svým nudlovým chapadlem falšuje výsledky.

Pokud vás těchto několik základních faktů zaujalo, doporučuji poptat se strejdy Gůgla na další podrobnosti. Dozvíte se mimo jiné, že věřící (takzvaní Pastafarians, tedy řekněme něco jako Těstoviňané) mají Osmero věci, které by fakt radši neměli dělat, a měli by se tím řídit, aby se dostali do nebe, kde na ně čekají vulkány piva a továrna na striptérky. V opačném případě se dostanou do pekla, které vypadá podobně, jen pivo je tam zvětralé a striptérky mají pohlavní nemoci.

Co myslíte, nestál by vstup do této církve za zvážení?

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Mám v garáži vetřelce
Následující článek: Dlouho jsem tu nebyl aneb důležité událostí posledních týdnů

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: