Jak je to s tím Marešem

Neděle, 11. Květen 2008, rubrika Nezařazené

Leoš Mareš má skandál. Píší o tom všechna ta média, která já řadím do skupiny podřadných cárů papíru, kterých bych se nedotkl ani za účelem roztopení ohně. Myslím že všichni ví o čem mluvím, jsou to takové ty (v abecedním pořadí) Aha, Blesk, Spy, Šíp a možná nějaké další, na které si teď nemůžu vzpomenout. Říkají si “bulvár”, ale myslím že bulvár si nezaslouží aby mu bylo pošpiňováno jméno dáváním do souvislostí s těmito vrcholnými výtvory bezduché komerce. Zrovna dnes jsem slyšel reklamu, že Bronislav Poloczek má jakousi nemoc a už ho nebaví žít. Nejsmutnější na tom je, že spousta slepic zítra opravdu poběží do trafik si koupit časopis, aby se dozvěděly všechny pikantní detaily o jeho nemoci.

Ale o mém vztahu k těmto pseudo-novinářům jsem psát nechtěl. Chtěl jsem napsat o tom, jak tento nový skandál vidím já.

Tak za prvé - titulky vykřikují do světa, že Mareš si zaplatil luxusní prostitutku. To je přece k smíchu. Ze dvou důvodů. Za prvé, luxusní prostitutky si nefotí svoje klienty. Luxusní prostitutka je profesionálka, která si nechává velmi dobře platit za velmi kvalitní služby. Pokud by udělala něco takového jako vyfotit klienta “post coitum” a prodat fotky Blesku, ve svém oboru by skončila dřív než by se plátek dostal na pulty trafik.

Z druhé, jsou samci, kteří nemusí samičku svádět, kterým stačí ukázat prstem. Kdo jiný by mezi tyto playboye měl patřit když ne Leoš Mareš? Je idol statisíců holek, myslím že tenhle člověk opravdu nemá zapotřebí platit holkám za cokoliv a natož za sex.

Potíž je ale v tom, že děvy tohoto druhu neudrží moc tajemství, těžko by někdo mohl čekat, že se taková fanynka nepochlubí kámoškám že spala s božským Leošem. Kamarádka to řekne kamarádce, ta zase svojí kamarádce, a do hodiny to ví celý národ. A Mareš je přece jen poněkud veřejná osoba a ač jsme země největších neznabohů v Evropě, publicita tohoto druhu by nebyla příliš vhodná. Takže pokud už takový člověk touží vyhodit si z kopýtka, nezbývá mu než využít služeb od opravdu kvalitního dodavatele. A jak píšu o pár řádků výš, tohle určitě nebyl ten případ.

Ale pojďme dál. Trochu mě překvapilo, jak ochotně poskytl Mareš rozhovor Blesku. Blesk fotky koupil samozřejmě proto, aby vydělal. Koupí si ho víc lidí, firmy zaplatí víc peněz za reklamy uvnitř. Nějaké odškodné, co případně bude muset Marešovi vyplatit, se ze zvýšených tržeb lehce zaplatí.

Proč by někdo, na kom tento způsob podnikání parazituje, ještě pomáhal přihřívat polívčičku? Médií které by s radostí otiskly jeho vyjádření k věci jsou v zemi desítky. Ale on poskytl jeden z prvních rozhovorů zrovna tomu Blesku, který nestydatě vydělává na jeho neštěstí?

Až si říkám, jestli on nebyl Mareš s Bleskem předem domluvený. Jestli to není celé jen divadlo. Marešovi tento skandál rozhodně nijak neublíží, spíš naopak, negativní publicita je taky publicita, navíc na těch fotkách opravdu nevypadá že by si ten “sex s luxusní prostitutkou” nějak užíval, takže kdo potřebuje, může uvěřit oficiální verzi, že byl omámen+unesen+znásilněn+vydírán.

Jestli on se s tím Bleskem nedomluvil, neudělali fotky, nevypustili je “čistě náhodou” před dlouhým víkendem kdy lidi vyjíždí na chaty a kupují si s sebou něco na čtení, případně se chystají prolenošit víkend doma a taktéž si kupují něco na čtení. Poskytne se pár prohlášení, vydělají se mraky peněz o které se šábnou, a budou všichni spokojení. A čtenáři budou mít zase jednou pořádný skandál, po kterém tak touží, takže budou spokojeni opravdu všichni.

Co myslíte, je moje verze úplná utopie?

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Víte, že Británie nikdy neměla fotbalový reprezentační tým?
Následující článek: Mám v garáži vetřelce

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: