Poupravil jsem svůj životní sen: chci být soused Standy

Pátek, 11. Duben 2008, rubrika O mně

Už dlouho mám sen. Odstěhovat se natrvalo někam za teplem, někam kde v zimě není 16 hodin denně tma, prostě na jih. Favorit je Florida, protože kromě toho je že tam teplo a moře, je tam i přijatelná politická situace a mluví se tam anglicky. A mít, která splňují všechna tato kritéria, na Zemi zas tak moc není.

No a teď si přesně na mém vysněném místě koupili byt Grossovi. Často tady píšu o politice, ale dnes se nebudu věnovat tomu, že v této republice není snad nikdo, kdo by věřil že si ty desítky milionů Standa vydělal čestně a legálně.

Kromě bazénů, tenisových kurtů, posilovny, doků na jachty a dalších věcí, jsou v komplexu, kde Grossovi byt mají, i menší byty, pro smrtelníky. Ten Grossovic byt má nějakých 200 metrů čtverečních. V tom jejich areálu jsou ale na prodej i byty o 800 čtverečních stopách (zhruba 74 čtverečních metrů), nejlevnější za 224 tisíc dolarů, což je při dnešním kurzu dolaru něco málo přes tři a půl milionu tvrdých českých Korun. Ne že by to bylo úplně málo, ale kolik by stál podobný byt v podobném domě v Praze nebo v Brně? Myslím že podobně, a bylo by to bez oceánu.

Takže jsem si trochu upřesnil svůj velký neskromný sen. Chci se stát sousedem Standy Grosse.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Topolánek může za to, že Paroubkův poradce jezdí ožralej
Následující článek: Jak se socani stydí za Standu

Přečti si také další články:

Komentáře (2) ke článku “Poupravil jsem svůj životní sen: chci být soused Standy”

  1. jerrymungo napsal:

    Tedy, musím říci, že jsem se rozesmál, už když jsem uviděl titulek Tvého příspěvku. Moc pěkné. A to jsem si dnes v novinách přečetl rozhovor se Šárkou, bývalou to šatnářkou, nyní manželkou, a ta prohlásila, že oni se doma o penězích nebaví, že asi standa nějaké peníze měl a že má zákaz mluvit s novináři, protože to stejně všechno překroutí. Ale nezáviď, pilně pracuj, a za takových třista let usilovného šetření…

  2. admin napsal:

    V žádném případě nezávidím. Všichni úspěšní lidé které osobně znám si svůj úspěch zaslouží. Je jednoduché najít si práci a dostávat pravidelně plat. Postavit se na vlastní nohy, to znamená vrhnout se po hlavě a poslepu do rizika že za půl roku až dojdou úspory nebudu mít co jíst, a ještě do toho vrazit spoustu svých peněz, bez jistoty že se to vrátí, to chce mnohem víc odvahy. Úspěšným lidem jejich úspěchy přeji, obdivuji že v sobě tu odvahu našli, a fandím jim.

    Nicméně, v případě mistra Grosse se nemůžu zbavit přesvědčení, že spíš než obdiv zaslouží kriminál.

Napiš, co si o tom myslíš: