Jak se socani stydí za Standu

Pondělí, 14. Duben 2008, rubrika Politika

Standa Gross koupil byt za 600-násobek průměrné české mzdy a jeho spolustraníkům se to logicky moc nelíbí, protože to na celou tu pakáž nevrhá zrovna nejlepší světlo. Čekal jsem že to budou komentovat tak nějak aby to trochu zlehčili. Ale Paroubkův komentář mě dojal (cituji):

Psát o tom je apelování na ty nejnižší pudy lidí a k těm patří bohužel závist.

To se mi snad zdá.

Za prvé, copak o Radovanovi na Seychellech nebo o Viktorovi na Bahamách se psalo proto, že by jim lidi záviděli život v tropickém ráji? Ne, psalo se o nich proto, že to byli (jsou) kriminálníci, na které byla (je) česká justice krátká. Ale o Standovi, o tom píšou kvůli závisti…

Za druhé, Paroubek je člověk, který apelování na lidskou závist používá jako hlavní (ne-li jediný) prvek svých volebních kampaní. Co je Paroubek u kormidla, tak všechny volební kampaně ČSSD jsou v duchu: Když vyhraje ODS, bude se mít váš bohatý soused ještě lépe než teď. Miloše Zemana jsem měl rád a měl jsem rád i “jeho” ČSSD, ale z Paroubka a DRáta se mi fakt dělá špatně.

DRát se vyjádřil takto (cituji):

Škoda, že se ty jeho schopnosti takto neprojevily, když byl předsedou vlády, a nezbohatla celá Česká republika.

Milý DRáte, myslím že jeho schopnosti se projevily právě když byl předsedou vlády.
A nakonec výrok Vítězslava Jandáka (cituji):

Mě by na Floridu nedotáhli ani párem volů. Je to nejhorší kus země na světě: samí krokodýli, smrad a důchodci.

No řeknu vám, od politika bych čekal trochu méně upřímnosti, a zvlášť od socialisty, který zrovna důchodce ve volbách bude moc potřebovat. Zařadit důchodce vedle krokodýlů a smradu k důvodům, proč by ho na Floridu nedotáhli ani párem volů, to mi připadá jako docela silné kafe.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Poupravil jsem svůj životní sen: chci být soused Standy
Následující článek: Nemám rád slovenštinu?

Přečti si také další články:

Komentáře (5) ke článku “Jak se socani stydí za Standu”

 1. einar napsal:

  njn co bys cekal od cssd :D me kolikrat prijde ze ty lidi v cssd tomu co rikaj kolikrat ani sami neveri … jsou to relativne vzdelany lidi a nechce se mi verit ze by to mysleli vazne, spis je asi v “rozumnych” politckych stranach plno, a tak aby se mohli politicky angazovat, vytvareji jakysi protiklad a negaci vseho … kupodivu a bohuzel to spouste lidi staci a zabira to na ne …

 2. admin napsal:

  Myslím že se neslízají v ČSSD proto, že by v “rozumných” stranách bylo plno. Scházejí se tam spíš proto, že tam vidí šanci se dostat k moci, tedy k možnosti rozhodovat o miliardových státních zakázkách a dotacích.

  Už jsem to tady někdy myslím psal, ale politické strany bych přirovnal k rodičům. Někteří rodiče dítěti kupují hromady sladkostí a neobtěžují se s návštěvami zubaře (ČSSD). Někteří jiní rodiče dítěti naopak sladkosti seberou a se zubním kazem ho zavedou k zubaři, kde ho posadí do křesla a řeknou: “seď a neřvi” (ODS). Je jasné, které dítě bude mít zdravější zuby, ale taky je jasné, který rodič bude u dítěte oblíbenější. Bohužel na české politické scéně není žádný rozumný kompromis, nějaký rodič, který by dítěti rozumně vysvětlil, že ze sladkostí se kazí zuby a že když se chodí k zubaři pravidelně, tak to pak mnohem míň bolí.

  No ale abych se vrátil k tomu, proč se tyto existence stahují zrovna do ČSSD. Jim totiž je úplně jedno, jak budou zuby jejich dětí vypadat za pár let… důležitější pro ně je být u moci, a toho snadno dosáhnou tak, že dětem naslibují sladkosti a že už nebudou muset chodit s zubaři.

 3. jerrymungo napsal:

  Skvělé, Tvé názory jsou zcela totožné s mými. Dokonce mi i bereš témata ke psaní. Ale musím sebekriticky přiznat, že tak dobrý text bych asi nevytvořil.

 4. einar napsal:

  pekny prirovnani s tim zubarem :D

 5. erhorn napsal:

  Toho Jandákova přehmatu jsem si všiml a jsem rád, že už se na něj mezi lidmi začíná reagovat. To přirovnání k zubaři a křeslu je nádherný, doporučuju to publikovat.
  Sakra, mne napadá, nešla by na tom nějak postavit volební kampaň? :-)

Napiš, co si o tom myslíš: