Dnes je 25. dubna, významný to den

Pátek, 25. Duben 2008, rubrika O mně

Přesně ode dneška před rokem došlo k významné události - založil jsem tento blog. Asi stojí za to se trochu ohlédnout. Přesněji řečeno, nahlédnout do statistik.

Za rok jsem vyprodukoval 186 článků, tedy skoro přesně každý druhý den jeden, z toho je ale 18 rozepsaných, ještě nepublikovaných (myslím že většina z nich je na už poněkud zastaralá témata, takže asi nedopsané zůstanou navždy). Nejvíc článků je v rubrice Nezařazené (49), dále Angličtina (35), a pak Politika (24).

Na tyto stránky údajně za tu dobu prý zavítalo celkem 6.622 unikátních návštěvníků, přičemž počítadla zaznamenala 14.395 přečtených článků.

Nejčtenější článek je Ladění kytary - frekvence strun (přečtený 641krát), druhý nejčtenější “Try going” versus “try to go” (přečtený 437krát) a třetí nejčtenější Umíte psát všema deseti? (přečtený 276krát).

Nejvíc čtenářů ke mně přichází ze serveru search.seznam.cz (42%), potom z www.ceskyblog.cz (19%) a dále z www.google.cz (18%). Nejčastěji jsou připojeni přes iol.cz (9%), potom přes upc.cz (3%) a pak kupodivu přes washington.edu (taky 3%).

Většina z čtenářů má Windows XP (49%), pak Windows 2000 (6%). Linux používá 1,2% čtenářů, MaxOS 0,7%.

Mezi prohlížeči vede Firefox (29%), druhý je Internet Explorer (28%), třetí Opera se 7%.

Tak to je z ohlédnutí do minulosti všechno. Pohled do budoucnosti? Chtěl bych svými články změnit svět k lepšímu. Chtěl bych aby lidi uměli líp anglicky (aby se u nás cizinci cítili dobře a ne tak jako já ve Francii), takže budu dál psát články o angličtině. Chtěl bych aby na silnicích bylo bezpečněji, takže budu čas od času psát o motorismu. Chtěl bych abychom měli rozumnou pravicovou vládu, takže budu psát o politice (ale budu se hlídat aby toho nebylo moc, politika sledování politiky dokáže člověka pořádně znechutit). A protože je svět krásný, když ho tak člověk chce vidět, budu psát o krásách kolem nás (to hodně zanedbávám, měl bych se snažit na to myslet a o krásné věci se se světem dělit).

Tak to je všechno, článek za námi a krásný jarní víkend před námi :-)

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Pár postřehů o Němcích a životě v Německu
Následující článek: Vox populi, vox dei, aneb MHD zdarma

Přečti si také další články:

Komentáře (2) ke článku “Dnes je 25. dubna, významný to den”

  1. jerrymungo napsal:

    Tak gratuluji k prvnímu roku existence, všechny články jsou skvělé. A těším se na ty budoucí…

  2. admin napsal:

    Díky za gratulaci a díky za kompliment :-)

Napiš, co si o tom myslíš: