Už je to tady

Neděle, 30. Březen 2008, rubrika O mně

Jaro!

Dneska je podle mě první jarní den. Vím že podle astronomů byl už předminulý týden, ale já ho slavím dneska. Začíná zase období, kdy přestávám mít chuť se definitivně odstěhovat z české kotliny někam na jih, k moři, za teplem. Naopak, dnes mě popadla chuť rozložit si slunečník a lehátko na naší maličké zahradě a nasávat paprsky, vyrazit na cyklostezku na kolečkových bruslích a někam do přírody na kole. Už zase prohlížím inzeráty a dívám se kolik by stál krásný pozemek na krásný domeček někde dál od silnice (mnohem dál od hlavní silnice než bydlíme teď), kam by se vešel i bazén a pár ovocných stromů, dal by se tam hrát badminton a byl by odtud výhled do krajiny.

Vyrazili jsme si s drahou polovičkou na projížďku na kole, žádný velký sport, spíš rekreace, a byla opravdu radost se dívat okolo sebe. Holky už zkracují sukně a upínají trička, lidi uklízejí nepořádek po zimně a začínají pracovat na zahradách, meruňkovník na naší zahradě se osypal pupeny.

Zkrátka, ze skeptika a pesimisty, na kterého se vždycky přeměním na čtyři měsíce když musím snášet zimní období, jsem se zase změnil na blázna kterému se tají dech, když se podívá z okna. Ach jo :-) To zase produktivita mojí práce půjde někam, protože budu celý den myslet na to jak odpoledne půjdu bruslit. No co se dá dělat, nežijeme kvůli práci, ne? :-)

Zase začnu jezdit v autě se staženými všemi okýnky (a zase z toho budu nemocný) a snít o tom že si jednou koupím kabriolet. Začínám přemýšlet, kam letos pojedeme k moři. Doufám že se letos podíváme k moři dvakrát, loni jsme měli cestovatelskou dovolenou na Korsice a pak jsme ještě v září chtěli jet na lenošivou dovolenou do Chorvatska, ale to už se nepovedlo. Tak snad letos.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Jaká je francouzská kuchyně
Následující článek: Kde koupit pneumatiky

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: