Proč jsou čeští státní úředníci víc než obyčejní poddaní?

Pátek, 7. Březen 2008, rubrika Politika

Evžen Snítilí, kterého Socialisti vyloučili ze strany za to že neposlechl taťku Paroubka, prý odmítl zveřejnit svůj životopis s tím, voliči mu životopis taky neukazují tak proč by on měl ukazovat jim ten svůj.

Slyšel jsem to v rádiu, takže nevím jestli to novináři nepřekroutili, ale jestli to tak nějak opravdu řekl, tak je to fakt pako. Chtěl bych vědět, jestli si státní zaměstnanci v té zaprděné české kotlině někdy uvědomí, že jsou státní zaměstnanci. To znamená, že ostatní “normální” lidi si jim dávají část svého výdělku, aby pro ně pracovali - když potřebuji postavit dům, tak si pozvu zedníky kteří mi ho postaví a já jim za to zaplatím. A když potřebuji zákony, aby mě třeba nemohli gauneři beztrestně okrádat a podobně, tak si platím poslance a senátory, aby nám ty zákony udělali. Je to úplně stejný obchodní vztah. Někdo dodává službu a dostává za ni zaplaceno.

O zedníkovi taky chci vědět, jaké domy stavěl předtím, jak vypadají a jestli ještě nespadly. Takže samozřejmě chci vědět i o poslanci, čím se může pochlubit. A když se odmítá pochlubit tím co už dokázal? No tak to pardon, ale to pak chci jiného poslance! Kdyby přišel zedník, že mi rád postaví dům ale odmítá se přiznat co stavěl předtím, tak ho vyženu! Možná je jen ostýchavý, ale spíš se stydí za to co má za sebou.

V ČR panuje mezi státními zaměstnanci hluboko zakořeněná filozofie, že oni jsou ta autorita, ta vyšší kasta, ti důležití, kteří panují této zemi. A ti poddaní? Ti jsou tady od toho aby odváděli desátky, aby “šlechta” měla s čím hospodařit. Když jdu na finanční nebo živnostenský úřad, tak si tam připadám jako školák který jedná s přísnou paní učitelkou. A paní učitelku školák nesmí rozzlobit, protože jinak bude po škole.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Jak emigranti (ne)umí česky
Následující článek: Jak můžou být ti Amíci tak absurdně milí?

Přečti si také další články:

Komentář ke článku “Proč jsou čeští státní úředníci víc než obyčejní poddaní?”

  1. jerrymungo napsal:

    To sedí…

Napiš, co si o tom myslíš: