Jak můžou být ti Amíci tak absurdně milí?

Středa, 12. Březen 2008, rubrika Nezařazené

Před nějakou dobou jsem se zaregistroval na webu s takovou burzou reklamní ploch (člověk tam může nabízet svoje webové stránky k zobrazování cizí reklamy za peníze, anebo tam může najít stránky, které by za peníze ukazovaly jeho reklamy, ale to je jedno, o tomhle tento článek není).

Americká firma která to provozuje mi teď poslala e-mail ve kterém mi píšou, že budou mít stánek na jakémsi veletrhu v New York City a kdybych měl cestu okolo, tak abych se určitě stavil říct čau (cituji: “please make sure to stop by our booth and say hello”).

Stejně jako já je u nich zaregistrovaných statisíce, ne-li miliony lidí z celého světa. A každému z nich pošlou srdečný e-mail (a když píšu srdečný tak tím myslím opravdu srdečný, ne jako když televize zn@va říká že my jsme jejich hvězdy) a pozvou ho na návštěvu. A věřím tomu, že kdybych tam přišel, tak mi dají coffee a nějakou cookie a mile si se mnou popovídají. Inu, Amerika.

Neznám nikoho kdo by byl v Americe a nevšiml si, jak jsou tam lidi oproti Evropanům přítulní. Stojíte na zastávce a čekáte na autobus a člověk co k vám stojí nejblíž si s vámi začne povídat. Někomu to připadá divné, ale mně to připadá mnohem lepší než se (tak jak je zvykem v ČR) navzájem pomlouvat. A znám člověka který když se vrátil do ČR tak řekl, že se tam prostě odstěhuje, ať to stojí co to stojí, protože po tom co poznal Ameriku už mezi Čechy žít nechce.

Každý slohový útvar by měl mít závěr, ale já nejsem ve škole a tohle není slohovka, takže končím s otevřeným koncem bez závěru.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Proč jsou čeští státní úředníci víc než obyčejní poddaní?
Následující článek: Doma je doma :-)

Přečti si také další články:

Komentář ke článku “Jak můžou být ti Amíci tak absurdně milí?”

  1. jerrymungo napsal:

    Vlastně jsem si uvědomil, že kdybych čekal na autobus a člověk vedle by si chtěl povídat, už bych čul nějaký podraz. A pak že se nemáme od Ameriky co učit.

Napiš, co si o tom myslíš: