Svět už nebude jako dřív: Fidel končí

Středa, 20. Únor 2008, rubrika Politika

Fidel končí a je to podle mě škoda. Vážně. Na světě je totiž málo politiků, kteří mají smysl pro humor, a Fidel byl (je) jedním z nich. Když si dáte trochu práce, tak na internetu najdete spoustu slavných Fidolových výroků. Mně nejvíc pobavilo, když říkal že Američané určitě hulí marihuanu a ještě to musí kombinovat s chlastem, protože jinak to není možné, aby vymýšleli takové nesmysly :-)

Další takový politik je Rus Vladimír Žirinovskij. Ten třeba navrhl že Pavel Bure, slavný ruský hokejista, by se měl poslat do vyhnanství na Sibiř za to, že se odmítl vrátit z NHL aby reprezentoval Rusko na Mistrovství světa 2000 v Petrohradě, kde potom Rusko na domácí půdě trapně nepostoupilo ani ze základní skupiny. Tento návrh ale nepadl na úrodnou půdu. Škoda, byla by sranda sledovat, jak by Bureho na Floridě přemlouvali, aby přijel na skok do Matičky Rusi, protože ho potřebují poslat na Sibiř :-) Další krásné vystoupení bylo, když se popral s vlastní ochrankou, protože mu chtěla zabránit ve rvačce s jiným politikem.

Do třetice se nemůžu nezmínit o legendě české politické scény - Miroslavu Sládkovi. Vzpomínám si, jak se kdysi žádal slovo v Poslanecké sněmovně a když mu předseda slovo nechtěl dát, tak pan Sládek vyrval horní desku z poslaneckého stolečku a začal se dožadovat slova mlácením deskou o zbytek stolečku. Byl to první (a pokud vím tak i poslední) poslanec, který dostal za chování ve Sněmovně pokutu (ve výši měsíčního platu, tehdy nějakých 40 tisíc korun).

Problém je, když si člověk uvědomí, že tito pánové tyto vtipné výstřednosti pravděpodobně myslí vážně. To pak trochu tuhne krev v žilách. Já ale říkám, že je potřeba se nad to povznést a brát to z té lepší stránky, vždyť smích je zdravý. Škoda Fidela, byl to jeden z těch politiků, kterým jsem se dokázal opravdu od srdce zasmát.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Nepoužívejte “how” jako přídavné jméno
Následující článek: Stáhněte si do telefonu slovník zdarma

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: