Stáhněte si do telefonu slovník zdarma

Pátek, 22. Únor 2008, rubrika Angličtina

Ze stránek www.kodi.cz jsem si stáhl česko-anglický a anglicko-český slovník pro telefon.

Je to program v Javě, takže funguje na drtivé většině mobilních telefonů vyrobených v posledních 5 letech. Můžete si vybrat, jak velký slovník chcete, já jsem si stáhl ten největší (nejobsáhlejší) a zabírá směšných 2,5MB. Slovník ukazuje i výslovnost zapsanou podle standardu IPA (International Phonetic Alphabet, Mezinárodní fonetická abeceda), a u některých slov jsou výslovnosti dokonce dvě - pro britskou a pro americkou angličtinu. To jsem ještě u žádného slovníku neviděl (a trochu mě to rozladilo, když jsem zjistil kolik slov se vyslovuje trošku jinak a že pár slov se vyslovuje dost jinak).

Slovník má malou nevýhodu - nedá se v něm psát pomocí systému prediktivního psaní T9 (to znamená že písmeno A napíšete tak že zmáčknete dvojku jednou, pro písmeno B ji zmáčknete dvakrát), na to už jsem dááávno odvykl, a mezera se píše tlačítkem jedna, zatímco jinak se na mém telefonu mezera píše tlačítkem “#”. No ale za ty prachy to ale nějak přežiji :-)

Autor na webu píše, že tento software vydává zatím zdarma, protože je teprve ve verzi 0.6, až bude konečná verze, bude placená.

A abych nezapomněl - existuje nejenom česko-anglický, ale i česko-špaňelský, česko-francouzsky, česko-německý, a spousta anglicko-všelijakých (což ale zřejmě moc českých čtenářů neocení :-) ).

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Svět už nebude jako dřív: Fidel končí
Následující článek: Podlehl jsem propagandě a koupil jsem si přilbu na snowboard

Přečti si také další články:

Komentáře (3) ke článku “Stáhněte si do telefonu slovník zdarma”

  1. jerrymungo napsal:

    Dky za tip.

  2. katty napsal:

    ahojky já jsem si to stahla ale nějak mi to nejde je tam prej nějaká chyba a taky sem se chtěla zeptat když si to stahnu mám to extrahovat?? nebo co se s tim má dělat?? já ještě nikdy nic takovýho do mobylu nedávala:(

  3. admin napsal:

    Ahojky, tak to bohužel neporadím, nemám s tím nic společného, jen jsem si to stáhnul a perfektně mi to funguje, takže jsem to doporučil. Nic to po mě extrahovat nechtělo, žádnou chybu mi to nepsalo. Je mi líto, neumím poradit.

Napiš, co si o tom myslíš: