Podlehl jsem propagandě a koupil jsem si přilbu na snowboard

Pondělí, 25. Únor 2008, rubrika Nezařazené

Koupil jsem si helmu. Dlouho jsem této módě odolával, ale teď jsem v nějaké propagandě slyšel větu, že na sněhu jezdíme rychleji než na kole a přitom na kole už je přilba skoro samozřejmost pro všechny a na sněhu pořád ještě ne. Tak jsem nad tím dlouze přemýšlel, a co myslíte? Asi mají pravdu, myslím že na kole fakt nejezdím tak rychle jako na snowbu.

Navíc, na kole je jízda přece jen taková jistější - nepamatuji se, kdy jsem z kola naposled spadl, na snowbu přece jen nějaký ten parakotoul občas udělám. A přesto na kole s přilbou jezdím, na snowboardu jsem do teď jezdil bez ní.

Na druhou stranu, na obhajobu ježdění bez přilby je třeba říct, že ať si odborníci říkají co chtějí, do sněhu se prostě padá nesrovnatelně příjemněji než na asfalt. Ale to už je jedno, rozhodl jsem se že půjdu z dobou, hlavu mám jen jednu a tak nemá moc cenu sčítat argumenty pro a proti, protože tu svou jedinou hlavu mám poměrně rád.

Narazil jsem ale na problém, který jsem nečekal. Obešel jsem několik obchodů a vyzkoušel si na tu svoji ctěnou řepu nasadit desítky přileb nejrůznějších značek a nejrůznějších cen a nejrůznějších barev, a ne a ne si nějakou vybrat. Většina z nich mi na hlavě seděla přibližně jako babiččin otlučený papiňák a když už mi nějaká sedla, tak zas měla nějakou šílenou barvu (konkrétně byly dvě, v jedné jsem vypadal jako esesák a v druhé jako mimozemšťan). Nakonec jsem ale našel - je čistě stříbrná a sedí jako ulitá. Ale samozřejmě je tam jedno ale… byla to jedna z nejlevnějších přileb, které jsem zkoušel, a značku která na ní je jsem nikdy dřív neviděl/neslyšel. Takže je možné, že zanedlouho napíšu smutný článek o tom, jak jsem koupil šmejd který se hned rozpadl, a WEO mi k tomu napíše komentář, že se mám příště vyhnout svojí hlouposti :-) Ale co, takový je život.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Stáhněte si do telefonu slovník zdarma
Následující článek: Jak to chodí na přijímacích pohovorech

Přečti si také další články:

Komentáře (2) ke článku “Podlehl jsem propagandě a koupil jsem si přilbu na snowboard”

 1. jerrymungo napsal:

  Tak jsem si při čtení Tvého textu vzpomněl, jak kdysi Marek Eben v rozhlasu vyprávěl, jak si kupoval přílbu na kolo. Nasadil si ji v obchodu před zrcadlem a zádumčivě na sebe hleděl. A prodavačka od pultu mu řekla: Nic si z toho nedělejte, takhle vypadají všichni…

 2. Petr napsal:

  Ahoj.Moc se bavím,je málo chytrých a zábavných lidí.Kouknul jsem na Tvé stránky z dúvodu,že vnitřně hledám něco jak se realizovat,vydělat,atd.Problém je ,že nevím,co by mě bavilo.Nevím.Někdo to ví už od mala,já ne..
  Něco tvůrčího,o co by byl zájem.Něco vyrábět?Zábavu,služby,nebo nějaký průnik tím?
  Každopádně nápad s větráním na prkénko (wc) mám v “řepě” roky….
  Jsi fakt vtipný a líbí se mi selský rozum.ten moc ovcí (pardon)lidí-nemá.
  Něco bych tvořil,ale zatím jsem trochu (dost )tápající.Jak přijít na to co dělat?myslím ,že to je klíč,k naplnění i tomu dělat to s láskou a dobře i pak dojít daleko (kvalita,atd..)Práci,kterou teď dělám,mě baví na 50 %(služby) dřina,stále na nohou…..
  Přemýšlím o něčem tvůrčím,efektivním a ohodnoceným…Makat se nebojím.Jen mě to tak prostě napadlo.Znáš to,myslet srdcem .Přeji Ti hezký den.pokud Tě napadne něco,sem s tím…. Ahoj Petr,Praha (nebo něco rozjet spolu ?) něco,o co je zájem a nevypustíš duši..

Napiš, co si o tom myslíš: