Věří Paroubek v Boha?

Pátek, 4. Leden 2008, rubrika Politika

Viděl jsem DVD Jana Krause Uvolněte se prosím a úvodní monolog mi připadal natolik vtipný, že jsem ho musel zapsat a dám ho sem, doufám že tím nedopustím nějakého hrdelního zločinu porušení autorských práv. Řeč byla o tenkrát čerstvém premiéru Jiřím Paroubkovi, pokusil jsem se mluvenou řeč zapsat co nejpřesněji.

Takže Jana Krause cituji:
To je člověk kterej přišel s úplně novou filozofií odpovědí, bych řek, já nevím jestli jste to taky zachytili, ale on řek v rádiu na dotaz jestli věří v Boha, že se domnívá že ano. A trošku to pak ještě vylepšil, když řek že někdy ano někdy ne, ale nemá teď čas o tom přemýšlet. No on si pak pámbů na něj čas najde, to většinou bejvá rychle. Stejně tak, ještě zajímavější je jeho odpověď že na dotaz jestli byl svojí ženě nevěrný řek: “myslím že ne”. To je ale pěkný, ne? Myslí, na jednu stranu myslí a na druhou stranu nebyl nevěrný, a třetí podle mě obdivuhodný výrok, na dotaz jestli má sexuální vztah se svoji tiskovou mluvčí řek: “ne ale kdyby chtěla byl bych rád”. Čili já jsem to teď studoval a hned jak přijdu domů tak to vyzkouším, a až se bude Ivanka ptát když přijdu třeba k ránu kde jsem byl tak řeknu: “já myslím že pryč”. A když se zeptá jestli jsem byl s tou mladou kolegyní z divadla tak řeknu: “domnívám se že ne ale kdyby chtěla, kdyby chtěla byl bych rád”.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Neuvěřitelný GMail
Následující článek: Švejnar je lhář, Klaus na hrad

Přečti si také další články:

Komentář ke článku “Věří Paroubek v Boha?”

  1. jirkaH napsal:

    Vymáknul jsi, co si myslí spousta lidí. Na rozdíl od jiných blogů jsem si to Tvoje povídání přečetl se zájmem a docela jsem se i pobavil…

Napiš, co si o tom myslíš: