Učitelky angličtiny se anglicky nedomluví

Středa, 16. Leden 2008, rubrika Angličtina

Sotva jsem napsal jeden článek, ve kterém jsem házel špínu a pomluvy na český školský systém, hned tady mám jednu další pikantnost.

Jeden známý, Američan žijící už pár let v ČR, byl na rodičovském sdružení (nebo jak se teď jmenuje ta kratochvíle kdy rodiče jdou do školy poptat se na své potomky) a doufal že se domluví aspoň s angličtinářkou, ale nedomluvil se ani s ní.

On česky umí jen pár slov (a hlavně je umí jen když opravdu potřebuje :-) ) a má dceru na základní škole, která samozřejmě umí anglicky přinejmenším stejně tak dobře jako česky, ne-li lépe. Po návštěvě školy byl úplně rozladěný, říkal že ta angličtinářka která jeho dceru učí angličtinu, umí říct (cituji:) “only red, blue, green, pencil and pen”. Samozřejmě že přeháněl, ale každopádně říkal že paní angličtinářka s ním prostě nebyla schopná vůbec mluvit, takže na ni chvíli mluvil, ona na něj koukala, a pak odešel.

Není to smutné? Ve skrytu duše jsem doufal, že poměry na základních školách se musely změnit za tu dobu jsem jsem odtud vypadl, ale vypadá to že ani ne :-(

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Tak děti už se učí angličtinu už od třetí třídy
Následující článek: Na Heathrow havaroval Boeing 777

Přečti si také další články:

Komentáře (2) ke článku “Učitelky angličtiny se anglicky nedomluví”

  1. DarkLady napsal:

    Ne, Tys neházel špínu a pomluvy na český školský systém, Tys jen konstatoval platný stav :D

  2. jerrymungo napsal:

    Ale tohle bývalo i za nás, když jsme se učívali, protože můj učitel ruštiny byl tak asi o dvě lekce dál než my. Povedlo se mi uvést ho do rozpaků, když jsem se naučil něco z lekcí vpředu. Škola se nemění, na to je moc zatuhlá.

Napiš, co si o tom myslíš: