Švejnar je lhář, Klaus na hrad

Neděle, 6. Leden 2008, rubrika Politika

Ačkoliv mám na politiky vetšinou velmi konkrétní názory, nad prezidentskými kandidáty jsem se zatím nějak nezamýšlel. Připadalo mi skoro jedno kdo vyhraje, oba jsou ekonomové, profesoři, vzdělaní a bez pochyb chytří muži. Se Švejnarem na Hradě bychom možná měli kratší cestu při lezení Američanům do zadku, jestli by pomohl zrušit víza ale těžko říct. Naopak nepochybuji i tom že Vašek se lépe vyzná v zemi kde celý život žije a lépe jí rozumí.

Dnes jsem si ale přečetl jeden článek na iDnes.cz. Normálně sice zastávám názor, že je lepší si sehnat informace ze všech stran a utvořit si vlastní názor, ale v tomto případě už víc informací nepotřebuji a názor na pana Švejnara jsem si udělal.

Ten článek totiž upozornil, že se pan Švejnar chlubí tím že je v jakési komisi která navrhuje kandidáty na Nobelovu cenu, ale žádná taková komise neexistuje. V anglické verzi se naopak chlubí, že bych architektem českých ekonomických reforem z počátku devadesátých let, ale to prokazatelně taky není pravda.

Myslím že svůj životopis si trošku přikrášlí spousta lidí. Spíš mi vadí, že v české a anglické verzi píše něco jiného, jinou lež. Jako by počítal s tím, že ti čeští blbci si anglickou verzi nepřečtou, a tím pádem jeho průhlednou lež o ekonomických reformách nezjistí, a naopak že mezi těmi blbci kteří umí česky se nenajde nikdo kdo by věděl, jak to chodí v Nobelově nadaci.

Je to možná škoda, ale tímto u mě tento člověk jako politik skončil.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Věří Paroubek v Boha?
Následující článek: Co to mám namalované na snowboardu?

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: