Jak vznikají policajti

Sobota, 1. Prosinec 2007, rubrika Nezařazené

Po delší době jsem podstoupil důkladnější návštěvu mojí rodné vísky. Dozvěděl jsem se jeden zajímavý drb. Ale začnu úplně od začátku.

Na základce jsme měli takovou jednu učitelku, kterou nikdo neměl moc rád. A ta učitelka měla synáčka, byl myslím o nějaké 3 roky mladší než já, kterého taky nikdo neměl moc rád. Nevím jestli ho neměli rádi kvůli tomu jaký byl, anebo kvůli tomu kdo byla jeho matka. Ale to už je dnes jedno. Prostě byl to takový ten malý hubený slabý klouček, který byl terčem žertíků spolužáků a neuměl se jim bránit. Matinka s ním měla velké plány, ale navzdory plánům matky neměl nijak zvlášť vynikající studijní výsledky. Studijní martyria ukončil nedobrovolně po dvou letech neúspěšného studia na vysoké škole.

Nyní se tento mladý muž stal policistou. Jako nekompromisní ruka zákona tvrdě potírá zločin v jakékoliv podobě. Údajně je tak hyperaktivní, že z něj mají strach i služebně starší policisté. Zkrátka, v zaprášené vesničce udělal pořádný průvan.

Proč tuhle historku píšu. Četl jsem kdysi kdesi, že lidé, kteří měli v mládí nějaké komplexy a poruchy sebevědomí se v dospělosti stávají policisty, městskými policisty, vojáky a podobně, aby dosáhli pozice, na které se můžou bránit. Tenkrát jsem si nějak nebyl jistý, jestli to tak je nebo ne. Teď jsem objevil naprosto zřetelný důkaz, že to tak přinejmenším někdy být může. Mladík, který ještě před deseti lety byl třídním “otloukánkem”, to teď všechno vrací i s úroky a nejen těm kteří mu “zpříjemňovali” dětství. Jménem zákona.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Opatrně se slůvkem “some”
Následující článek: Jím proto abych žil, nežiji proto abych jedl

Přečti si také další články:

Komentáře (2) ke článku “Jak vznikají policajti”

  1. Upirrr napsal:

    A co myslíš, že byl Standa Gross?

  2. admin napsal:

    Co Standa Gross byl, to netuším :-) Ale co Standa je teď, to myslím vím - mladý úspěšný perspektivní mafián, který není dost šikovný na to aby svoje úspěchy dokázal skrývat před novináři.

    Ale je mi trochu nepříjemně z toho, že u policie, kterou si platím ze svých daní aby chránila moje bezpečí, pracují takoví lidé jako tento duševně nevyrovnaný kluček, který si uniformou nahrazuje chybějící sebevědomí.

Napiš, co si o tom myslíš: