Proč nerad dostávám dárky

Čtvrtek, 15. Listopad 2007, rubrika O mně

Nerad dostávám dárky a už se zase blíží Vánoce a s nimi i nepříjemné dostávání dárků.

Proč nerad dostávám dárky? Protože mě úplně ničí, když se mi dárek nelíbí. Teď mi přítelkyně koupila mikinu a mě se ani trochu nelíbí. Nevím co jí to napadlo, normálně mi oblečení nekupuje. Ví co normálně nosím, co se mi líbí, a teď mi koupila mikinu která by slušela tak jejímu otci.

Nemůžu hrát že se mi mikina líbí a mám z ní radost. Takové věci prostě nedělám - nelžu, nepřetvařuji se. Jenže co mám dělat? Vím že doufala že budu mít radost a chtěl bych aby měla radost že mám radost, ale co mám dělat? Takhle je smutná ona a jsem smutný i já :-(

Třeba jednou jsem dostal od rodičů na Vánoce fakt super chlupaté domácí pantofle. Byly fakt pěkné ale nosit jsem je nemohl, protože mi byly malé. Když se mě pak ptali, jak se mi líbil dárek, tak říkám “super!”, druhá otázka, jestli mi pantofle nejsou malé, říkám “jsou”, třetí otázka “takže je nemůžu nosit”, říkám “nemůžu”. Nálada zkažená na všech stranách.

Tak je to vždycky a o Vánocích je to nejhorší. Když nad tím tak přemýšlím, většina dárků co jsem za posledních pár roků dostal od rodičů, skončila tak že jsem je strčil do skříně a nikdy nevzal na sebe (oblečení) nebo nikdy nepoužil (něco užitečného) anebo nikdy nevystavil v obýváku (něco okrasného). Ať vzpomínám jak vzpomínám, tak fakt radost jsem měl snad jen z metrového stromu, který teď máme v květináči v kuchyni. Všechno ostatní bych nejradši zanesl zpátky do obchodu a rodičům zanesl vrácené peníze. Je mi těch lidí okolo mě hrozně líto, že se musejí dívat na můj kyselý výraz když dárek rozbalím. Jenže nesnáším když mi lidi lžou, protože pak už jim nemůžu věřit. Takže já prostě nikdy nelžu a lidem které mám rád už vůbec ne.

Neměl by někdo nápad jak to řešit?

Kdyby mi radši žádné dárky nedávali :-(

Anebo, teď mě tak napadá, jednou jsem dostal na Vánoce kanystr nafty. To je podle mě jediný druh dárku, kterým se nedá nic pokazit.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Martin přijel na bílém koni!
Následující článek: Ladění kytary - frekvence strun

Přečti si také další články:

Komentář ke článku “Proč nerad dostávám dárky”

  1. DarkLady napsal:

    To znáááám! :-)) A také to nemám ráda. Já dárky nejenom nerada dostávám, já je i nerada dávám. Protože se mi zdá hnusné, vyjadřovat svojí lásku k bližnímu nějakým hmotným kýčem nebo čímkoliv jiným. Vánoce jsou duchovní svátky ne svátky konzumu. Je to doba, kdy se máme sami nad sebou zamyslet! A ne se stresovat vymýšlením dárků, které mohou mimojiné zklamat

Napiš, co si o tom myslíš: