Bordel v Třebíči

Pondělí, 8. Říjen 2007, rubrika Politika

I když město Třebíč je poslední dobou populární díky záměně dětí v porodnici, o tomhle psat nehodlám. Budu psát o obchodech s pozemky, které podepsal tehdejší starosta a současný místostarosta Miloš Mašek a současný starosta Ivo Uher.

Už jsem tady jednou psal, že bych nejradši vypadl z české kotliny někam na Kajmanské ostrovy a vždycky když čtu o takových věcech o jakých teď budu psát, tak mám chuť začít hledal letenky…

O co tedy šlo. Město Třebíč chtělo prodat pozemek 2,4 hektary na stavbu hypermarketu. Nejvyšší nabídka byla 44,4 milionů Kč, radnice pozemky prodala realitní kanceláří Lima Real, která nabídla až třetí nejvyšší cenu - pouhých 13 milionů, a obratem pozemky prodala dál.

Navíc pánové Mašek a Uher prodali této realitní kanceláři dalších 0,6 hektaru, přestože tento prodej neschválilo zastupitelstvo, a to za 7,5 milionu Kč. Tento kousek pozemku byl obratem prodán konečnému zájemci za 27 (slovy “dvacetsedm”) milionů korun.

Shrnuto, tito dva pánové okradli radnici (a tudíž třebíčské občany) o krásných 50,8 milionů Kč (31,3 za první část pozemku a 19,5 za druhou část), za které mohli v Třebíči třeba vysadit zeleň, nebo koupit nové autobusy pro městskou hromadnou dopravu, nebo opravit rozbité silnice…

Jakýsi místní novinář o tom napsal do novin a čistě náhodou ho potom někdo přepadl, zmlátil a hodil do řeky. Když se na to přijeli pánů Uhra a Maška zeptat Reportéři ČT, tak pan Mašek napadl i je.

A tím to končí. Nevěřím že někdo věří, že by těch 50 milionů mohli prodělat neúmyslně, z hlouposti. Taky ale nevěřím, že je za to někdy někdo potrestá. Prostě zaopatřili děti svoje i děti majitele realitní zmíněné kanceláře, která tunel zprostředkovala, bude se o tom chvíli psát a pak veřejnost zapomene. A ve mě vře krev a přemýšlím, jak co nejrychleji vypadnout ze země, kde je tohle možné. Myslel jsem že dálniční mýtné byla výjimka, ale vidím že ne (aspoň už teď nejde o miliardy jako s Kapschem ale o “pouhé” desítky milionů). Platím státu nějakých 20 tisíc korun měsíčně. Chci je platit takovému státu, který si těch mnou vydělaných peněz bude vážit, a nenechá svoje zaměstnance ty peníze takhle okatě a ve velkém rozkrádat!

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: To jsem to ale blbec
Následující článek: Nechápu Radima Jančuru

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: