Nezastavujte v připojovacím pruhu na dálnici!!!

Pátek, 21. Září 2007, rubrika Auta a motorismus

Dnes jsem najížděl na dálnici a asi tak 100 metrů přede mnou jel Pažout 407. Když se blížil k dálnici, tak přibrzdil. Sundal jsem nohu z plynu, říkal jsem si že se koukne a pak na to šlápne aby se plynule zařadil. Jenže nejen že na to nešlápl, ale přibržďoval ještě víc a tak jsem ho skoro dojel.

Když ten člověk byl asi v půlce připojovacího pruhu, najednou zastavil!!! To jsem naprosto nečekal, dupl jsem na brzdy a za fanfár pískajících pneumatik, oblaků kouře a smradu spálené gumy se moje auto zastavilo asi dva metry za ním.

Lidi, když najíždíte na dálnici, tak zastavit v připojovacím pruhu je to nejhorší co můžete udělat. Připojovací pruh je od toho, abyste v něm nabrali rychlost a na jeho konci se plynule zařadili do proudu aut které po dálnici už jedou. Pokud byste nestihli potřebnou rychlost nabrat, tak není důvod na konci připojovacího pruhu zastavit — je to jen čára na silnici. Když budete v tom pruhu pokračovat o pár metrů dál, tak se svět nezboří a neriskujete že to do vás ten za vámi napere.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Dnes mě pěkně naštvala zubařka
Následující článek: Když něco nefunguje dobře, je lepší to radši opravit hned

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: