Naše paměť je prý lepší než si myslíme

Středa, 12. Září 2007, rubrika Angličtina

Začali jsme v hodinách angličtiny probírat novou knihu a hned v první kapitole byl takový propagandistický článek o učení a o paměti. Psali tam, že máme lepší paměť než si myslíme a jako důkaz tam bylo takovéto zadání úkolu:

Zkuste si vzpomenout na co nejvíc státu USA (myslím ale že by to úplně stejně fungovalo třeba s německými spolkovými zeměmi nebo africkými státy) a napište je na papír. Nejspíš si nevzpomenete na všechny, ale to nevadí.

Za týden to zkuste znovu. Pokud jste nepodváděli (třeba že jste se celý týden nebiflovali seznam států), tak byste si prý měli vzpomenout na přibližně stejný počet států, ale kupodivu to budou jiné než při prvním pokusu. Samozřejmě že třeba na New York si vzpomenete poprvé i podruhé, na některé státy si vzpomenete jen napoprvé a na některé jen napodruhé.

A co z toho vyplývá? Že je máte v hlavě všechny, i když při prvním i druhém pokusu jste si třeba vzpomněli jen na 15, ve skutečnosti jich znáte třeba 40, takže máte paměť lepší než si myslíte, jenom ji bohužel neumíte používat.

Jenže, oni tak jaksi zapomněli napsat, jak to udělat, abych si na ně vzpomněl, když už je v té hlavě mám :-)

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Pořád se mi vybíjí notebook :-(
Následující článek: O mýtném na silnicích nižších tříd

Přečti si také další články:

Komentáře (2) ke článku “Naše paměť je prý lepší než si myslíme”

  1. Upirrr napsal:

    Jednou jsem to zkoušel a vzpomněl jsem si asi na 58 americkejch států :)

  2. admin napsal:

    58 z 50, to je super skóre, gratuluji!

Napiš, co si o tom myslíš: