Jak jsem vzal stopaře

Neděle, 12. Srpen 2007, rubrika Auta a motorismus

Včera jsem svezl stopaře a byl to můj “nejdelší stopař” - vezl jsem ho asi 240km. Nečekejte žádnou šokující historku. Píšu to sem proto, že jsem z toho měl dobrý pocit :-)

Moc často stopaře neberu. Jeden z důvodů je, že přítulkyně je zásadně proti (znala kohosi, kdo zastavil stopaři a ten ho zavraždil). Tentokrát jsem ale zastavil u Salzburgu na benzince, protože moji dva spolucestující potřebovali na záchod, a zatímco jsem si vytahoval z kufru něco na zub, přišel relativně sympatický a dobře oblečený kluk, jestli nejedu někam směrem Linz, Vídeň, Budapešť a jestli bych ho nesvezl.

Nebyl jsem si jistý, jestli by to spolucestujícím nevadilo, a tak jsem mu řekl že se jich zeptám až přijdou a on že jasně, že bude tamhle kousek u svého batohu. No a spolucestující za minutu přišli, nenamítali nic, on se objevil záhy po nich a tak jsme mu řekli že jo.

Byl to student veteriny, cestoval domů do Budapešti z Hanoveru, kde byl na praxi. Celkem fajn jsme za ty dvě hoďky pokecali. Vysadili jsme ho u motorestu Rosenberger u města Sankt Pölten, protože o kousek dál se naše cesty rozcházely.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Výborně Cyrile!
Následující článek: Další psychopat unesl holku která se s ním rozešla

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: