Zase mě příjemně překvapili aneb jak si udržet zákazníka

Pátek, 27. Červenec 2007, rubrika Nezařazené

Přestože používám kontaktní čočky, mám a sem tam používám i brýle. Na dovolené jsem si je rozsedl a tak jsem si teď nechal udělat nové. Když jsem si je šel do optiky vyzvednout, čekalo mě příjemné překvapení - dali mi 10% slevu, prý proto že jsem si nechal udělat nové brýle po tak krátké době (naposled jsem si je nechal dělat asitak před rokem, tenkrát jsem si je taky rozbil…).

Není to poprvé. Když jsem si nechal dělat ty minulé, připatil jsem si za plastová skla (jsou dražší ale lehčí než skleněná) a taky za antireflexní povrch skel. Oni mi je navíc sami od sebe a bez příplatku udělali z plastu s lepším indexem lomu, takže čočka je mnohem tenčí než by byla při stejné dioptrii z běžného plastu. Ceníková cena je myslím 600,- Kč (nejsem si jistý jestli za jedno sklo nebo za obě dohromady). Ale oni mi to udělali prostě jen tak, jako bonus.

Ještě předtím jsem si tam nechal udělat sluneční dioptrické brýle. Ne nějaké zabarvovaci, ale čistokrevné sluneční brýle, které vypadají jako klasické sportovní brýle s černou plastovou obroučkou, ale jsou dioptrické. Když jsme byli loni lyžovat na ledovci, vzal jsem si je proti ostrému sluníčku, ale jednou sněžilo a tak jsem si nasadil lyžařské brýle a ty moje dioptrické sluneční jsem si dal do kapsy. A samozřejmě že když jsem je odpoledne po lyžování vytáhnul, byly zlomené… Skoro jsem je obrečel a pěkně sprostě jsem si nadával. Když jsme se z hor vrátili, šel jsem do “mojí” optiky, jestli by to nešlo opravit. Přehodili mi skla do nových obrouček a nechtěli za to ani halíř - prý to byla reklamace.

No a pak jsem tam ještě párkrát byl s tím že potřebuju trošku brýle znásilnit, trochu utáhnout aby líp držely na hlavě anebo zas povolit aby tolik netlačily, a za to taky nikdy nechtěli ani halíř a ještě mi jakousi mašinkou nějak důkladně vyčistili skla.

Zkrátka skoro kdykoliv tam jdu, vždycky mě příjemně překvapí. Možná že tohle vyzní jako reklama, ale já to tak vlastně i myslím. Věřte tomu nebo ne, ale za tento článek mě neplatí, ani mě o něj nepožádali a s největší pravděpodobností se ani nedozví že někdo něco takového napsal.

Je to optika Dagmar Šustáčkové na Bakalově nábřeží v Brně (když od Ronda přejdete přes most přes řeku (jak jezdí osmička), tak napravo je činžák a v přízemí ta optika je).

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Sjíždění Vltavy bylo celkem fajn
Následující článek: “Sorry about” versus “sorry for” versus “sorry to”

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: