Proč sem píšu moje postřehy o angličtině

Neděle, 15. Červenec 2007, rubrika Angličtina

Možná že už se někdo sám sebe zeptal, proč asi ten blázen zadirr sem píše ty věci o angličtině. Na to aby se podle nic člověk mohl užit anglicky je toho moc málo.

Málo toho je. Je to z toho důvodu, že sem píšu jenom nové věci, co se dozvídám, anebo případně věci, které dávno používám ale nikdy mě nenapadlo přemýšlet nad tím proč to tak je anebo že je to nějak pojmenované.

Nejsem jazykovědec s životním cílem naučit co nejvíc lidí anglicky. Moje angličtina je praktická a ne akademická, nemám z angličtiny státnice ani maturitu (chodil jsem na průmyslovku, kde byla na výběr angličtina, matika nebo fyzika, ale tak nějak automaticky se počítalo že budou všichni maturovat z matiky a takyže si ji všichni vybrali).

Angličtinu jsme se učit 4 roky na základní škole, 4 roky na střední a pouhé 2 roky na vysoké - i když si myslím že to byl pro život nejdůležitější předmět který jsme tam měli, byl z nějakého nepochopitelného důvodu pouze 4 semestry.

Když jsem dostudoval a začal jsem pracovat, najednou jsem musel mluvit s lidma kteří neuměli česky a byl to ze začátku docela mazec, ale on si člověk tak nějak docela rychle zvykne a pak už to jde. Vlastně jde fakt jenom o zvyk, ne o nějaké načerpání vědomostí. Ve škole mě ale mluvit naprosto nenaučili.

No a proč to sem teda píšu? Abych to nezapoměl. Prakticky angličtinu používám den co den, ale připadá mi že jsem se naučil vyjadřovat svoje myšlenky omezenou slovní zásobou a možná i gramatikou a tak se snažím učit se i teorii víc a víc a co se dozvídám, to si zapisuju sem, abych si to za nějakou dobu mohl přečíst a připomenou si to.

Díky za vaše náměty jako například o subjunktivech od Upirra, protože díky tomu se možná naučím zase něco nového!

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Nepoužívejte v angličtině negativní otázky
Následující článek: Proč už příště nebudu brát nikoho s sebou na dovolenou

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: