Splněný sen: Korsika

Pátek, 25. Květen 2007, rubrika Auta a motorismus

Mám pocit že už jsem sem dlouho nic nenapsal, tak něco vypotím. Vypadá to sice, že jsem přidal dva články předevčírem, ale mně připadá že už je to dlouho, tak něco napíšu.

Ale co :-/

První téma co mě napadá je cesta na kterou jedeme za měsíc - na Korsiku. Kdysi jsem o tomto středomořském ostrově četl moc krásný článek v Českých Motocyklových Novinách a tenkrát jsem se rozhodl že tam chci jet. No a když jsme nedávno přemýšleli, že bychom jeli někam na výlet, Korsika se vynořila z dávných vzpomínek.

Chceme objet Korsiku kolem dokola, projít tamější kouzelná přístavní města a trošku i hory, a samozřejmě se móóóc koupat v moři. Spát budeme pravděpodobně v kempech každou noc jinde, možná v nějakých levnějších penzionech (máme s sebou jednoho člověka co umí pár slov francouzsky, tak nám to snad nějak domluví :-) ).

Bohužel to vypadá, že pojedeme jen čtyři, což mě trochu mrzí. Za prvé myslím že čím víc lidí, tím větší sranda (ale zas se to nesmí zvrhnout tak jako když jsme v zimě byli lyžovat - to nás jelo 5 aut a to už bylo fakt trochu moc). Druhý důvod proč bych radši víc lidí je že když jede na tak dalekou cestu jen jedno auto a něco se s tím autem stane (cokoliv - porucha, zloděj, nehoda, …), tak je to mnohem větší problém než když jede víc aut . Přecijen, je to zhruba 1.000km daleko plus něco najezdíme tam, takže počítám že celkem najedeme tak 2.500km za zhruba 10 dní.

Jako vždycky, chtělo jet spousta lidí, ale někteří si to rozmysleli, někteří nemůžou, někteří nemají peníze.

Jestli plánujete koncem června cestu na Korsiku anebo kdybyste náhodou nevěděli co s volným časem a máte rádi cesty na jih a máte auto které je schopné tam dojet, ozvěte se! Nemusíme jet vyloženě spolu (ale můžeme), ale bylo by fajn tam v té daleké cizí zemi aspoň vědět, že někde poblíž jě nějaká spřízněná duše.

Anebo pokud jste na Korsice už byli, uvítám když mi napíšete svoje zkušenosti, co nesmíme minout, čemu se máme vyhnout a tak. Předem díky!

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Jupííí, mám technickou :-)
Následující článek: Komplikované korsické trajekty

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: