Komplikované korsické trajekty

Sobota, 26. Květen 2007, rubrika Auta a motorismus

Kdysi dávno jsem byl ve Velké Británii a tenkrát tam člověk musel při vstupu na trajekt přes La Manche projít detekčním rámem. Říkali nám, že jsou tam stejné bezpečnostní opatření jako v letadlech, protože kdyby někdo unesl trajekt s tisícovkou pasažérů, bylo by to srovnatelné s únosem letadla.

Za poslení dva roky jsem se svezl pár trajektama v Řecku, kde jsem se s žádnými takovými obstrukcemi nesetkal. Prostě příjdete do přístavu, koupíte si v okénku lístek, až přijede loď, tak ho při nástupu ukážete chlapíkovi u vchodu a jedete. Žádná byrokracie, žádné nepříjemnosti, žádná bezpečnostní opatření. Inu, Řecko…

Jaké bylo moje překvapení, když jsem teď hledal trajekt na tu Korsiku, kam -jak už možná víte- jedeme za měsíc:

  • Za prvé, nikde na internetu nenajdete, kolik vlastně stojí jedna “jízdenka”. Udává se totiž “cena”, která je ale proměnlivá, a k tomu je potřeba připočíst “taxes” a “duties” jako u letenek.
  • Za druhé, je nutné jim nahlásit jména pasažérů a SPZ auta.
  • Za třetí, je nutné se dostavit na “check-in”, pokud jedete bez auta tak 30 minut před odjezdem, pokud jedete s autem tak dokonce 90 minut před odjezdem.

Zkrátka, jiný kraj, jiný mrav. Myslím že by si měli Italové a Francozi občas zajet na dovolenou do Řecka, třeba by si uvědomili že to jde i bez byrokratických opiček.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Splněný sen: Korsika
Následující článek: Přírodní selekce v 21. stolení

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: