Díky pane policisto

Úterý, 22. Květen 2007, rubrika Auta a motorismus

Včera jsem málem doslal bod za porušení ustanovení §32 o osvětlení vozidla. Přestože jsem svítíval vždycky i když to ještě nebývalo povinné a nikdy jsem neměl pocit že bych měl problém si na to vzpomenout, včera se mi to stalo.

Nevím co bylo jinak než jindy, ale den co den ráno i odpoledne nasednu do auta a bez jakéhokoliv přemýšlení nastartuju, zapnu si pás a rozsvítím. Včera jsem nerozsvítil, ale uvědomil jsem si to po ujetí asi 50 metrů, hned jak jsem vyjel z parkoviště na silnici. A po dalších 50 metrech vidím že do silnice vstupuje policajt a zvedá ruku.

Zastavil jsem, tak jak vždycky bez stresu, protože myslím že mám v autě všechno v pořádku a i rychlost se snažím nepřekračovat o moc, a tak jsem v klidu zastavil, pozdravil, on požádal o doklady, tak jsem mu je dal, pak se zeptal: “Vy jste nesvítil?”. Fakt mě to dost překvapilo, protože v okamžiku kdy jsem rozsvěcoval tak jsem ho ještě neviděl a tak mě ani nenapadlo že mě mohl vidět rozsvěcovat. Takže jsem mu popravdě řekl že ne, ale že jedu od tohoto hypermarketu a že to bylo maximálně 50 metrů a pak jsem si to hned uvědomil. Celkem nic na to neřekl, doklady mi vrátil, a řekl naschledanou.

Přemýšlím, že to muselo znít jako trapná výmluva, protože myslím že nemohl vidět že jsem opravdu vyjel z toho hypermarketu, je totiž za zatáčkou. Ale i tak neřekl ani slovo, ani že si mám příště dávat pozor, prostě nic. A přitom kdyby mi chtěl dělat problémy, tak mi mohl dát bod a pokutu. Takže ještě jednou: díky.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: “Terrible” versus “Bad”
Následující článek: “Dřevěný” versus “ze dřeva”

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: