Pokácel jsem švestku :-(

Neděle, 29. Duben 2007, rubrika O mně

Dnes jsem na zahradě pokácel švestku.

Požádal mě o to soused, protože se částečně překláněla nad jeho zahradu, stínila mu tam a padaly mu tam shnilé švestky. A mě ani nenapadlo mu říct ne, protože jsme z ní neměli naprosto žádný užitek. Zahrada je totiž ve stráni, takže žebřík se tam postavit nedal, vylézt se na ni taky nedalo, ze země na ni dosáhnout nešlo. A co je hlavní, byla stará a měla nějakou nemoc, takže švestky byly takové malé a scvrklé. Takže nebylo o čem přemýšlet.

Teď je strom na zemi a mně je ho líto. Rostl tam pár desítek let, měl takové zdravé pevné a voňavé dřevo. Zahrada teď bude smutnější. Sousedi z obou stran tam žádné stromy nemají, my jsme byli jediní. Naštěstí tam ještě tři zbyly, ale i tak je ho škoda.

Takže než někomu slíbíte něco co nejde vzít zpátky, zkuste si představit jaké to bude, až to uděláte. Třeba by jim bylo bývalo stačilo, kdybysme ořezali jenom některé větve. No nic, co se stalo nemůže se odestát. Ale jsem teď smutný.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Umíte psát všema deseti?
Následující článek: Co je to “sociální spravedlnost”?

Přečti si také další články:

Komentáře (3) ke článku “Pokácel jsem švestku :-(”

 1. Petr napsal:

  Btw: Super blog - asi nejlepší, co jsem zatím na českých webech viděl… Jen tak dál!

 2. admin napsal:

  Díky za pochvalu, vypadá to že mám prvního spokojeného čtenáře :-) (i když se radši ani nebudu zamýšlet nad tím, jestli ta pochvala vůbec může být míněna vážně, vzhledem k počtu článků které jsem zatím napsal…)

  Jen tak dál se budu určitě snažit, protože chci těch cca. 100 čtenářů denně, abych mohl začít vydělávat s AdSence a už nemusel nikdy pracovat :-)

 3. Matty napsal:

  Omyl, nemáš jednoho spokojeného čtenáře, máš dva! ;-)

Napiš, co si o tom myslíš: