Koncert Support Lesbiens a Davida Kollera

Pátek, 27. Duben 2007, rubrika Nezařazené

Byl jsem na koncertě Davida Kollera a Support Lesbiens.

Musím říct, že jsem byl trochu zklamaný. Předkapela co tam hrála (Post-it), to byla hotová tragédie, fakt jsem to přetrpěl a říkal jsem si celou dobu, kdy už to zkončí. Vůbec se mi nelíbil jejich styl.

Pak hrál Koller. Myslím že by hrál dobře, ale totálně to pohřbyl zvukař. Byl to asi úchyl do bubnů, protože nic jiného nebylo slyšet. Když pár písniček rozbalil David na bicí, tak to byl fakt nářez, ale když hrál na akustickou dvanáctistrunnou kytaru, tak jsem myslel že si zapoměl zapnout kabel ke snímači - vůbec nepřeháním když řeknu, že prostě ta kytara nebyla vůbec slyšet. A když napíšu “vůbec”, tak tím myslím fakt ani trošku :-(

Supporti taky nenaplnili moje očekávání a bohužel musím říct, že i v tomto případě za to mohl přinejmenším z části pan zvukař. Prvních pár písniček bylo celkem v pohodě, ale pak to tak okouřil, že bylo slyšet prakticky jenom dunění. Aby bylo jasno, nemám nic protí hlasité hudbě, ale musí to stíhat aparatura a akustika místa kde se hraje - což v tomhle případě bohužel na to volume které tomu zvukař dal nestačilo. Co mě taky trochu překvapilo bylo, že když bylo mezi písničkama pár okamžiků ticha, tak nebylo ticho, ale dost zesílený šum smíchaný s 50-herzovým bzučením.

No, v květnu jdu na Kabáty, už se těším jako malej kluk, bude to open-air, takže by neměly být problémy s akustikou prostředí, a navíc Kabát prý má aparaturu jakou v naší krásné malé české zemi nemá nikdo jiný… Nechám se překvapit, doufám že to zase nebude překvapení nepříjemné tak jako Koller & Supporti.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: O čem bude tento blog a proč jsem si ho založil
Následující článek: Rakušáci zas dneska blokovali přechody

Přečti si také další články:

Napiš, co si o tom myslíš: