Schválně: bude Holeček bourat nebo ne?

Středa, 9. Květen 2012, rubrika Politika

Dnes je na iDnesu opět článek o chudáčkovi panu Holečkovi z Pardubic, který v dobré víře postavil dům, protože mu úřad slíbil změnu územního plánu, ale změna plánu se nekonala a teď úřad chce aby dům, do kterého dal nejen deset milionů korun, ale i kus srdce a (cituji) stovky a stovky hodin práce, zboural.

Zvláštní, kolik článků o tomto případu už iDnes vydal. (Náhoda?) Všechny články oplakávají chudáka občana, oběť úřednické zvůle. Pořád dokola se mi ale vrací otázka - co to znamená, že úřad mu slíbil nějakou změnu úředního plánu? Znamená to, že byl s nějakým kamarádíčkem na tenise nebo na golfu, a kamarádíček mu slíbil: “jasně Miloši, klidně si to postav, ten územní plán ti zařídím”. Jenže pak přišly volby a úředník-kamarádíček šel od koryta, a nový úředník který přišel na jeho místo už najedou není kamarádíček a podplatit se zřejmě nenechal? Nemůžu se zbavit pocitu, že takhle nějak to s tím slibem bylo.

Články na serveru iDnes pořád přetřásají, že mnohem větší nepovolené stavby se dodatečně povolily. Z toho podle logiky novinářů vyplývá, že i tato černá stavba by se měla dodatečně povolit. Zajímavá implikace, že? Takže od teď už můžeme stavět načerno všechno a dodatečně povolit by se taky mělo všechno.

• • •
Zpět na titulní stránku

Předchozí článek: Jakou stavební spořitelnu? Modrou pyramidu ne!
Následující článek: Měli by operátoři po snížení propojovacích poplatků zlevnit?

Přečti si také další články:

Komentář ke článku “Schválně: bude Holeček bourat nebo ne?”

  1. jerrymungo napsal:

    Bourat se samozřejmě nebude, to všechno je jen taková zábava pro lidové masy. Aby se řeklo, koukejte, pani, zase si došlápli na jednoho mafijána!
    Nakonec Vstanou noví kamarádi, všechno se podaří, územní plán se změní a jede se dál, močálem černým kolem bílých skal.

Napiš, co si o tom myslíš: